Анатолій Бондаренко: Якщо збирання грошей в садочках Черкас триватиме, то на завідувачів чекають догани й звільнення

Мер Черкас Анатолій Бондаренко написав на фейсбук про продовження рейдів до дитячих садочків обласного центру.

Продовжую рейди по дитячих садочках.

Сьогодні зранку вкотре навідався до кількох дитячих садочків, зокрема ДНЗ №34 «Дніпряночка» і ДНЗ №91 «Кобзарик». Поцікавився у батьків, чи продовжують із них збирати гроші та як і чим годують дітей.

Нагадаю, що у міському бюджеті цього року на утримання дошкільних закладів освіти заклали близько 2,273 мільйони гривень, водночас ще більше - 7 мільйонів передбачили на школи. Крім того видав розпорядження, яким заборонив збір коштів із батьків учнів загальноосвітніх та вихованців дошкільних навчальних закладів для забезпечення видатків із поточного ремонту та утримання таких установ.

Цілком закономірно, що батьки скаржаться на владу, мовляв, навіщо держава й органи місцевого самоврядування, якщо вони не можуть забезпечити утримання наших дітей? Насправді, спочатку деякі батьки доволі неоднозначно сприйняли таке рішення, бо занепокоїлися через те, нібито їхні діти в садках залишаться без елементарних засобів гігієни. Але так не буде! А боротися з поборами треба тільки спільними зусиллями й самі батьки мають перестати здавати гроші на такі речі! Я вдячний тим завідувачам садочків, які з розумінням поставилися до такого кроку влади. Кожен дитсадок міста в цьому році отримає фінансування як на поточні видатки, так і на капітальні роботи.

Якщо ж виділених коштів на поточне утримання закладів освіти не вистачатиме, після перегляду бюджету за підсумками першого півріччя, фінансування у разі потреби додадуть. Крім того, понад 65 мільйонів гривень у бюджеті міста заклали на капітальні ремонти в закладах освіти та культури - це кошти на ремонт дахів, заміну вікон, дверей тощо.

Якщо збори в садочках продовжуватимуться, то щодо таких керівників закладів освіти ми вживатимемо дисциплінарні заходи в рамках чинного законодавства – від накладення доган до звільнення!

Під особистим контролем триматиму і якість харчування наших дітей. Оскільки 18 мільйонів гривень у черкаському бюджеті виділили на харчування дітей у садочках, у той час, коли держава цю статтю видатків повністю переклала на плечі батьків, у раціоні дітей обов’язково мають бути фрукти й свіжі овочі. Наголошую: продукти харчування, які купують для дитсадків, мають бути якісними, але, при цьому, їхня вартість не повинна перевищувати ціни на продукти в супермаркетах.
17.02.2016 14:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter