Стадник викручується, чипляється за "крючки" та вперто не хоче платити "Фрезенуіусу" за лікування смертельно хворих черкащан

Стадник викручується, чипляється за "крючки" та вперто не хоче платити "Фрезенуіусу" за лікування смертельно хворих черкащанДиректор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Олег Стадник прокоментував ситуацію з підписанням рамкової угоди між Черкаською міською радою та «ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна», яка частково вирішилася. Як інформують у Черкаській міській раді, сьогодні «ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» надало міській раді підписану зі свого боку зазначену угоду. Уповноваженими від міської ради було підписано і направлено цей документ «Фрезеніусу» 29 жовтня цього року.
– Незважаючи на нашу активну позицію з незрозумілих нам причин інша сторона зволікала з підписанням рамкової угоди. Ми провели кілька зустрічей з керівництвом «Фрезеніусу», під час яких внесли низку конструктивних пропозицій, аби вирішити питання оплати за надані хворим послуги, базуючись на вимогах діючого законодавства. Спірні питання ми пропонували «Фрезеніусу» вирішувати в суді. Незважаючи на втрачений на перемовини час, вони підписали рамкову угоду, погодившись із зазначеною в ній кількістю хворих черкасців та вартістю кожної наданої послуги. Однак у Протоколі розбіжностей вимагають оплату за надані послуги здійснити з 1 січня 2013 року, – зауважує Олег Стадник.
Олег Михайлович наголошує, що міська рада для здійснення такої оплати за вимогами товариства не має ні фінансових, ні юридичних підстав. Адже міський бюджет отримав асигнування на ці послуги у вигляді субвенції з обласного бюджету лише 27 липня 2013 року. А переможцем конкурсних торгів (за процедурою закупівлі в одного учасника) ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» визнано 27.09.2013.
- Проводячи перемовини, ми пропонували «Фрезеніусу» зійтися на найбільш оптимальному для обох сторін рішенні, так би мовити, відлік часу розрахунків за надані послуги розпочати з квітня цього року, коли Черкаською міською радою було затверджено програму «Забезпечення амбулаторного лікування хворих нефрологічного профілю мешканців міста Черкаси у 2013 році». Але й на це інша сторона не пристала.
У підсумку – ми готові профінансувати кошти за надані послуги з часу підписання нами угоди. Аби остаточно розставити всі крапки над «і» та припинити всілякі домисли навколо цієї теми зі свого боку та з нашої ініціативи ми готуємо позов до господарського суду. Якщо суд знайде достатньо юридичних підстав і зобов’яже міську раду оплатити кошти за надані послуги з першого січня цього року, оплату цих коштів буде здійснено в межах наданої місту субвенції з обласного бюджету.
Довідково: з 2010 року процедуру амбулаторного гемодіалізу у «Фрезеніусі» проходять 23 черкасців, узгоджена вартість наданої послуги становить 1049 гривень 14 копійок, згідно затвердженої методики МОЗ України та Мінюстом.
21.11.2013 17:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter