Тулуб: 2014 року в Черкаській області буде ще один пересувний мамограф

Тулуб: 2014 року в Черкаській області буде ще один пересувний мамограф Як інформують у Черкаській ОДА, вчора в рамках робочої поїздки міністр охорони здоров`я Раїса Богатирьова ознайомилася з роботою обласного онкологічного диспансеру
Сьогодні Черкаський обласний онкодиспансер – це стаціонар на 430 ліжок, диспансерно-поліклінічне відділення на 150 відвідувань в день, параклінічні підрозділи, інженерно-технічні підрозділи. Цьому закладу, як і Черкаській області, наступного року виповнюється 60 років.
Головний лікар Віктор Параманов розповів про роботу рухомого мамографічного кабінету. На його утримання щорічно потрібно витрачати 1,5 мільйона гривень, але сьогодні такий рухомий комплекс є надзвичайно необхідним: з його допомогою вже більше 30 тисяч мешканок області обстежено на виїзді. За словами Віктора Володимировича, у перспективі – збільшення кількості таких автомобілів, а згодом – забезпечення кожного району стаціонарним мамографом.
«Онкологія – це найдосконаліший із технологічної точки зору напрям, який має надзвичайно багато можливостей для діагностування та лікування захворювання», – зазначила Раїса Василівна, наголосивши при цьому на тому, що на фінансування потреб кожної області у цій галузі будуть виділятися субвенції з державного бюджету.
За її словами, онкологічні хвороби – одна з найпоширеніших причин смертності, інвалідності та втрати працездатності населення. У зв’язку з цим, починаючи з 18-річного віку, жінки мають проходити систематичне обстеження та отримувати консультацію лікарів.
«Усі ми знаємо – якщо в людини не болить, вона не поїде на обстеження, особливо якщо їхати з віддаленого села. Тому виїзна форма роботи – надзвичайно важлива й допомагає виявити хворобу ще на ранній стадії», – підкреслила Раїса Василівна.
Спілкуючись під час прес-конференції з журналістами, голова облдержадміністрації Сергій Тулуб зазначив, що ще один пересувний мамограф має з’явитися в області вже наступного року.
«Також наступного року ми плануємо розпочати будівництво обласного центру надання невідкладної медичної допомоги», – розповів очільник області.
12.11.2013 10:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter