Стадник: Ситуація критична. До кінця року черкаській медицині не вистачає 34 млн. грн.

Стадник: Ситуація критична. До кінця року черкаській медицині не вистачає 34 млн. грн. Як інформують у Черкаському МВК, ситуацію із станом фінансування галузі охорони здоров’я у Черкасах директор профільного департаменту Олег Стадник називає гострою. Поліклінікам і лікарням вже не вистачає коштів навіть на елементарні речі.
- Незабезпеченість по заробітним платам, транспортним перевезенням та іншим поточним питанням на сьогодні становить близько 34 мільйонів гривень, - зазначає Олег Стадник. – Зараз ми потерпаємо від поганого проходження платежів у казначействі. Уже більше місяця перевізники не надають медичним закладам транспортні послуги. А у Першій міській лікарні навіть довелось переносити планові операції на інші дні через те, що надавачі послуг прання відмовляються працювати і вимагають погасити борги. Я змушений підіймати це питання на широкий загал і просити депутатський корпус відстоювати інтереси місцевого самоврядування.
Зараз у міста є всього один місяць на те, щоб віднайти кошти. Адже вже у жовтні будуть проблеми із забезпеченням оплати праці медичним працівникам.
– Я наголошую на тому, що галузь охорони здоров’я недофінансована, а це призводить до порушення лікувально-діагностичного процесу. У нас зараз відсутні медикаменти, у тому числі наркотичні лікарські засоби для онкологічних хворих, лабораторних реактивів тощо, – підкреслює Олег Стадник. – Кабінет міністрів України має вирішити цю ситуацію у якнайшвидший термін, щоб ми могли надавати населенню якісну медичну допомогу.
12.09.2013 18:25
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter