У черкаських аптеках розширився список ліків для гіпертоніків, ціни на які регулюються

У черкаських аптеках розширився список ліків для гіпертоніків, ціни на які регулюються Як повідомляють у прес-службі МОЗ України, до переліку лікарських засобів, на які поширюється дія Пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою включено комбіновані препарати.
До списку додано такі комбіновані препарати з міжнародною непатентованою назвою як еналаприл (комбінація з гідрохлортіазидом), лізиноприл (комбінація з гідрохлортіазидом), амлодипін (комбінація з лізиноприлом).
За словами заступника Міністра охорони здоров’я Романа Богачева, новий перелік став чинним завдяки ухваленню Урядом постанови «Про удосконалення реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хвороб», яка була прийнята 12 червня 2013 року. Цим документом також впроваджуються нові підходи до методики розрахунку граничного рівня оптово-відпускних та порівняльних (референтних) цін на лікарські засоби, які підлягатимуть частковому відшкодуванню.
– Розширення переліку лікарських засобів комбінованими препаратами суттєво збільшить коло пацієнтів з гіпертонічною хворобою, які будуть залучені до пілотного проекту. Це дозволить досягнути основної його мети – зменшення кількості складних наслідків гіпертонічної хвороби, таких як інфаркти та інсульти. Ми прагнемо наблизити показник лікування гіпертонічної хвороби до середньоєвропейського рівня, – констатував Роман Богачев.
Нагадаємо, Пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою почав діяти з 1 червня 2012 року.
За словами заступника директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олега Найдана, на сьогодні Департаментом підписано угоди з комунальними аптечними закладами та продовжується укладання угод з аптечними закладами приватної форми власності. До пілотного проекту вже залучено 327 аптек комунальної та приватної форми власності.
– Аптечна мережа забезпечена протигіпертонічними лікарськими засобами, які включені до пілотного проекту. Вартість цих лікарських засобів в аптеках Черкаського обласного комунального підприємства «Фармація» та їх структурних підрозділах приведена у відповідність до чинного законодавства, – повідомив Олег Найдан.
28.08.2013 08:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter