Космічний апарат NASA зафіксував викид корональної маси, що спричинить магнітні бурі

Космічний апарат NASA зафіксував викид корональної маси, що спричинить магнітні буріЗа даними сонячних обсерваторій SDO і SOHO, від поверхні світила в результаті сильного спалаху 20-го серпня відокремилась величена хмара заряджених частинок. І тепер вона летить до Землі зі швидкістю 900 кілометрів на секунду.

За словами фахівців з НАСА, частинкам потрібно близько двох-трьох днів, щоб досягти нашої планети і спровокувати геомагнітні бурі, які є типовими ознаками циклів підвищеної сонячної активності. Американські фахівці вже фіксують зростання концентрації протонів в навколоземному просторі. Ці частинки не можуть подорожувати через атмосферу, щоб нашкодити людям на Землі, але вони можуть вплинути на електронні системи супутників і на Землі.

Пік геомагнітних збурень очікується 23-24 серпня. Оскільки концентрація протонів в навколоземному просторі вже збільшилася, всі бажаючі можуть спостерігати північні сяйва.

Фахівці припускають, що в найближчі дні індекс геомагнітних збурень Kp може зрости до 6-7. Це пов'язано з тим, що нинішній корональний викид на Сонці може співпасти з дією так званої корональної діри.

Магнітні бурі позначаться на самопочутті метеочутливих людей і людей з ослабленим здоров'ям.

ФОТО NASA
23.08.2013 10:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter