2025 року в Черкаській області зафіксовано другий випадок захворювання на ботулізм

2025 року в Черкаській області зафіксовано другий випадок захворювання на ботулізм Як інформують в обласному центрі контролю та профілактики хвороб, на Черкащині зареєстрували другий у 2025 році випадок захворювання на ботулізм. 72-річний житель села Бубнівська Слобідка Золотоніського району вживав в’ялено-сушену рибу, виготовлену в домашніх умовах. Про це інформує Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Симптоми отруєння у хворого з’явилися вже наступного дня після споживання зараженого продукту:

блювота,

загальна слабкість,

порушення зору,

біль у животі,

діарея,

порушення ковтання.

23 травня, у важкому стані з діагнозом «Харчова токсикоінфекція. Ботулізм», швидкою медичною допомогою потерпілого доставили до КНП «Золотоніська багатопрофільна лікарня» ЗМР. Того ж дня хворому ввели протиботулінічний гептавалентний антитоксин. Наразі пацієнт перебуває на лікуванні, епідрозслідування триває.
27.05.2025 12:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter