Черкаський облздрав переконує, що злиття комунальних аптек призведе до здешевлення ліків

Черкаський облздрав переконує, що злиття комунальних аптек призведе до здешевлення ліків Як інформують в Головному управлінні охорони здоров`я та медицини катастроф Черкаської ОДА, встановити єдину ціну на ліки в усіх комунальних аптеках стане можливим після об’єднання їх в єдину мережу.
- На сьогодні в Черкаській області склалася ситуація, коли ціни на деякі ліки в комунальних аптеках вищі, аніж у приватних, хоча мало б бути навпаки. Подекуди різниця в ціні на один і той же препарат сягає десяти гривень,- зазначив Володимир Брожик, начальник Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації.
Однією з причин такого явища є фінансова роздробленість аптечних суб’єктів господаювання, яких в області нарховується 24. Кожен комунальний заклад зараз – самостійна юридична особа зі своїм оборотом коштів.
- За результатами роботи комунальних аптек, їх низькі оборотні кошти призвели до завищення цін на закупівлю медикаментів. До цієї суми також додаються витрати на заробітні плати працівникам, утримання приміщень, оплату енергопостачання, виплату податків та ін., що також впливають на вартість препаратів у комунальних аптеках,- пояснив Володимир Брожик.- Приватні заклади у цьому аспекті мають більш вигідну та зручну організаційну структуру, відповідно й більші оборотні кошти. Це дає їм змогу працювати безпосередньо із виробниками ліків та закуповувати препарати за нижчими цінами. Комунальні ж аптеки виробникам ліків не цікаві через невеликі обсяги закупівлі, відповідно й системи знижок для них немає.
Ідея об’єднання комунальних аптек в єдину структуру має на меті об’єднати оборотні кошти всіх самостійних аптечних юридичних осіб та привести до ладу організаційну структуру, що дасть змогу знизити ціни на ліки в усіх комунальних аптеках.
За словами генерального директора Черкаського обласного комунального підприємства „Фармація”, Олега Борисенко, причина збитковості комунальних аптек полягає ще й у тому, що вони здійснюють діяльність, яка для приватних аптек є невигідною і вони її не виконують. Це виготовлення ліків в умовах аптеки, забезпечення амбулаторних хворих та лікувально-профілактичних закладів наркотичними та психотропними лікарськими засобами, утримання сільської мережі аптек, здебільшого збиткової, забезпечення „чорнобильських” хворих за безкоштовними рецептами лікарів, створення при аптеках „Ветеранських відділів” для забезпечення ветеранів війни та праці лікарськими засобами за пільговими цінами, відкриття при лікувально-профілактичних закладах аптечних пунктів “Медичний кошик” та інше.
Створення єдиної мережі кардинально змінить ситуацію на ринку, дасть змогу гідно конкурувати з приватними компаніями, які мають кращу фінансову підтримку та належну організаційну структуру.
Враховуючи потужний потенціал Черкаського обласного комунального підприємства “Фармація”, стрижнем об’єднання обрано саме його.
- У Черкаській області “Фармація” є найбільш потужним підприємством як за кількісним складом працюючих, так і за всіма показниками фінансово-економічної діяльності,- розповідає Володимир Брожик.- Результати роботи за минулий рік перевершили плани. З липня 2011 року стратегічно змінена цінова політика діяльності підприємства, застосовані механізми маркетингу та менеджменту, реклами, розвитку дрібнороздрібної мережі дозволили підприємству виконати і перевиконати заплановані фінансові показники більше ніж на 200%.
Це єдине підприємство з числа комунальних фармацевтичних підприємств, котре здійснило такий ривок. І все це відбулося на фоні зниження цін на ліки в аптеках мережі „Фармація”.
Застосовуючи практику роботи „Фармації” та об’єднавши всі комунальні підприємства центральні районні аптеки в єдину мережу дасть можливість у всіх районах, містах та селах зробити ліки дешевшими на 25-30% та зберегти комунальну мережу на рентабельному рівні.
Після такого об’єднання центральні районні аптеки працюватимуть як відокремлені структурні підрозділи Черкаського обласного комунального підприємства „Фармація”.
Олег Борисенко, генеральний директор Черкаського обласного комунального підприємства „Фармація”, звернув увагу на негативну реакцію працівників аптек.
- Нас звинувачують у тому, що це об’єднання робиться з метою збанкрутіння та подальшої приватизації аптечних закладів,- розповідає Олег Борисенко.- Так вигідно говорити завідувачам аптек, котрі не справляються із поставленими перед ними завданнями. Аптечні заклади з 1991 року є комунальними підприємствами і працюють на принципах повного госпрозрахунку. Правильне ведення господарської діяльності дає підприємству можливість бути рентабельним, адже за останні 3 роки кількість комунальних підприємств, які спрацювали зі збитками, збільшилась до 6.
Як пояснив Олег Борисенко, завдяки об’єднанню всіх фармацевтичних підприємств стає можливим злиття капіталів, збільшення фактичного відпуску упаковок лікарських препаратів, збільшення загального товарообігу. Це у свою чергу дає можливість працювати практично з виробником ліків, минаючи посередників. Таким чином йде здешевлення кінцевої роздрібної ціни на ліки. Крім того, збільшуються партії закупівлі ліків, що також дає можливість претендувати на значні знижки. Ліки відпускаються безпосередньо до лікувально-профілактичних закладів, а це також вливає на товарообіг.
Завдяки таким діям можна буде контролювати ціни на ліки та не допускати їх завищення абсолютно в усіх аптеках. А це реально тільки за наявності єдиного підприємства, з єдиними правилами роботи.

Більше по темі читайте Процес «брожіння»
19.03.2012 14:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
19:12 19.03.2012 Tankist:
Такий високий рівень виконання планів (200%)свідчить про те, що:
1. Плани напевно були занадто занижені;
2. Таке враження що, О. Борисенко реалізує не "лікарські засоби" з 10% націнкою, а зддобуває надприбутки за рахунок підпільної торгівлі наркотичними засобами.
3. О. Борисенко може затьмарити Д. Сораса, відомого американського фінансиста, філантропа, своїми економічними здобутками за такий короткий час.