МОЗ: На 130 закладах "первинки", зокрема й на Черкащині, встановлять сонячні електростанції

За повідомленням МОЗ України, в межах спільного проєкту МОЗ України та Світового банку «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя в Україні HEAL» буде закуплено та встановлено у медзакладах фотовольтаїчні електростанції.

Енергетичне обладнання встановлять на 130 закладах надання первинної медичної допомоги МОЗ України. Йдеться про цілі комплекти з сонячних панелей, інверторів та акумуляторних батарей, які забезпечать у майбутньому стабільність роботи закладів охорони здоров’я.

Планується, що обладнання буде встановлено у Волинській, Рівненській, Житомирській, Вінницькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Тернопільській, Чернівецькій, Київській, Чернігівській, Черкаській, Сумській, Кіровоградській, Полтавській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській та Одеській областях. Таким чином, охоплюється більшість регіонів підконтрольної України.

Наявність фотовольтаїчних електростанцій дозволить лікарням використовувати сонячну енергію та накопичувати її. Це зменшить витрати на електроенергію, що дозволить спрямувати кошти на інші потреби медзакладів.

Відповідно до внесених змін до Закону України щодо зеленої трансформації енергетики, медзаклади зможуть бути активними споживачами електроенергії. Зазвичай лікарні виробляють електроенергію для власних потреб. Однак тепер у години, коли електроенергії вироблятиметься більше, ніж споживатиметься, її надлишок може продаватися у мережу.

Фотовольтаїчні панелі будуть генерувати електроенергію, яка накопичуватиметься в акумуляторах для використання у часи недостатньої генерації. У зимовий час можливе заряджання акумуляторів від зовнішньої мережі або генератора.

Проєкт встановлення сонячних електростанцій триватиме п'ять місяців. Враховуючи постійні обстріли, забезпечення лікарень стабільним електропостачанням є пріоритетом держави.
11.07.2024 12:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter