Конструктивний Брожик запевнив, що на Черкащині не закриють жодного медичного закладу

Конструктивний Брожик запевнив, що на Черкащині не закриють жодного медичного закладу  На Черкащині при реформуванні галузі охорони здоров’я жодний медичний заклад закриватись не буде.
Про це заявив директор Департаменту охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації Володимир Брожик під час виступу на громадських слуханнях, організованих народними депутатами Іриною Геращенко, Святославом Ханенком та Миколою Томенком. Тема зібрання – оптимізація мережі закладів охорони здоров’я Черкаської області.
- Для нас головне – зрозуміти, яка ситуація склалася на Черкащині в процесі реформування галузі охорони здоров’я. Для цього ми хотіли б почути представників лікарського, медсестринського та пацієнтцького співтовариств, – усіх, хто має відношення до медичної сфери, – підкреслив Святослав Ханенко.
– Черкаська область має чималий ряд напрацювань, спрямованих на підвищення якості та доступності медичної допомоги, ефективності використання фінансових ресурсів, підвищення діяльності системи охорони здоров’я, – розповів Володимир Брожик. – Так, згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації в області затверджено «План-графік оптимізації мережі та потужностей закладів охорони здоров'я Черкаської області на 2011-2014 роки». В ньому визначено поетапний перехід та реорганізацію окремих закладів первинного рівня надання медичної допомоги на засади сімейної медицини, тому жодна медична установа не закрита, а навпаки зроблені кроки в напрямку реформування галузі, що не вплинуло на погіршення якості надання медичної допомоги. Зокрема, в області усі медичні заклади сільської місцевості передані на районний бюджет. 20 дільничних лікарень реорганізовано у лікарські амбулаторії загальної практики-сімейної медицини. Вивільнені кошти направлені на покращення матеріально-технічної бази, проведення капітальних ремонтів закладів охорони здоров'я сільської місцевості.
За повідомленням прес-служби Департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА, відкрито 23 нові дільниці загальної практики-сімейної медицини, із них 6 – в сільській місцевості, функціонує 155 закладів загальної практики-сімейної медицини (31.03.2012 – 150), у цих установах працює 337 сімейних лікарів, що дає змогу охопити обслуговуванням сімейними лікарями більше половини населення області. Питома вага охоплених медичним обслуговуванням на засадах загальної практики-сімейної медицини сільських жителів становить 66,7 % (2012 рік – 65,4%). Загальна кількість дільниць загальної практики-сімейної медицини становить 418.
– Звичайно, реформа – потребує часу і лише спільними зусиллями влади, медичних працівників і громадськості, зокрема пацієнтів, ми зможемо досягнути позитивних результатів.
У ході зібрання, окрім виступів директорів міського та обласного Департаментів охорони здоров’я, піднята тема обговорювалась переважно однобічно. До розмови так і не долучились медичні працівники, зокрема лікарі обласної лікарні, обласного діагностично-консультативного центру, Канівської центральної лікарні.
– Влада готова до конструктивного діалогу з представниками різних політичних сил на благо черкащан, – наголосив Володимир Брожик. – Тому пропонуємо в подальшому організовувати і проводити спочатку круглі столи, а вже потім громадські слухання, які були б не заполітизованими.
08.07.2013 18:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter