У Золотоніському районі 54-річна жінка захворіла на ботулізм, поївши в'яленої риби

Як інформує обласний центр контролю та профілактики хвороб, на Золотоніщині жінка захворіла на ботулізм, поївши в’яленої риби.

У Черкаській області цього місяця зареєстровано третій випадок захворювання на ботулізм. Про це інформує Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України».

Захворіла 54-річна жителька села Вереміївка Золотоніського району після вживання риби в’яленої тарані з ікрою, виготовленої в домашніх умовах.

Симптоми отруєння у хворої з’явилися вже за кілька годин: багаторазова блювота, загальна слабкість, порушення зору (двоїння в очах), сухість у роті, запаморочення, відчуття важкості за грудиною, утруднення ковтання.

Екстреною медичною допомогою 19 квітня її шпиталізували до Золотоніської багатопрофільної лікарні у важкому стані. Згодом, через погіршення стану, 20 квітня пацієнтку перевели до Черкаської міської інфекційної лікарні з діагнозом «Ботулізм». Того ж дня їй ввели протиботулінічний гептавалентний антитоксин.

Наразі жінка перебуває у лікарні у важкому стані у реанімації.
23.04.2024 14:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter