НСЗУ: У Черкаській області безкоштовну допомогу при гострому інфаркті можна отримати в 4-х медзакладах

У Черкаській області безоплатну допомогу при гострому інфаркті міокарда можна отримати у 4-х медичних закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України. Це - Черкаський обласний кардіологічний центр, Уманська центральна районна лікарня, Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги та Черкаська обласна лікарня.

«Від початку 2024 року 304 жителі Черкаської області, в яких діагностували інфаркт міокарда, отримали допомогу в межах Програми медичних гарантій. Для пацієнтів ці послуги є безоплатними, медзакладам за них сплачує Національна служба здоров’я України, - говорить голова НСЗУ Наталія ГУСАК. – Дуже важливо, щоби людину з підозрою на інфаркт бригада екстреної медичної допомоги доставляла саме в той медзаклад, який уклав договір з НСЗУ. Бо в таких лікарнях є все необхідне для надання повного обсягу якісної медичної допомоги: тут екстрено проводять потрібні лабораторні та інструментальні обстеження, серед яких - ангіографічне дослідження коронарних судин».

Заклади, які уклали договір з Національною службою здоров’я на медичну допомогу при гострому інфаркті міокарда, отримують гроші за надану пацієнтам допомогу від НСЗУ за підвищеним тарифом за кожного пролікованого пацієнта чи пацієнтку:

25 261 грн - за надання медичної допомоги при гострому інфаркті міокарда без проведення стентування;
43 573 грн - із проведенням стентування.

Безкоштовними є послуги:

безперервний моніторинг стану пацієнта; л

лабораторні дослідження у цілодобовому режимі (зокрема: клінічний та біохімічний аналізи крові, група крові і резус-фактор, коагуляційний гемостаз, глюкоза, кількісне визначення маркерів ушкодження міокарда тощо);

інструментальні дослідження у цілодобовому режимі (зокрема: ангіографія судин, ЕКГ, ЕХО-КГ, рентген тощо);

відновлення максимально можливого кровотоку;

своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування;

забезпечення компонентами та препаратами крові;

забезпечення ліками, що входять до Нацпереліку, та тими, що закуповуються централізовано МОЗ або в рамках інших програм;

реабілітація.

Лікування інфаркту є безоплатним для пацієнта як у разі доставлення бригадою швидкої допомоги, так і в разі самозвернення.
16.04.2024 09:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter