Старікова вимагає перевірити - чому в "Астрі" гроші за медпослуги йдуть у приватний благодійний фонд

Депутат Черкаської облради Наталія Старікова у своєму зверненні до прокуратури області вимагає розібратися зі службовими зловживаннями та нецільовим використанням коштів за оплату послуг у реабілітаційно-оздоровчому центрі "Астра".
"Більш ніж півроку тому головний лікар РОЦ "Астра" Ірина Волощенко була звільнена зі своєї посади Сергієм Одаричем. Разом з нею звільнились іще 14 висококваліфікованих фахівців. Мета цих дій стала очевидна відразу після приходу нового керівника. Так, Департамент охорони здоров'я міськради видав ряд наказів та розпоряджень, якими позбавив інвалідів, ветеранів війни і праці, дітей війни, дітей першого року життя (з фактором ризику на інвалідність) права на отримання комплексної медичної реабілітації, припинив обслуговування інвалідів-спинальників, вивів із обслуговування всіх пільговиків, а поліклінікам було заборонено давати направлення на реабілітацію до "Астри", – говорить Наталія Володимирівна. – До мене як до обласного депутата неодноразово у громадську приймальню зверталися черкащани зі скаргами на ситуацію в реабілітаційно-оздоровчому центрі. Про відновлення Ірини Волощенко, фахівця з великим досвідом і бажанням працювати для людей, на посаді єдиного в області медичного закладу, де надається допомога дітям, хворих на ДЦП та малозабезпечених громадянам, я зверталася у відкритому листі до в.о. мера Черкас Віктора Білоусова та міських депутатів півтора місяці тому. Наполягаю на цьому й зараз".
За словами депутата, своїми діями черкаські чиновники від медицини порушили чинне законодавство. Зокрема, Закон України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" (ст.11 "Органи самоорганізації населення вживають заходів щодо розширення мережі реабілітаційних установ"; ст.18 "Інвалідам, дітям-інвалідам, які проходять реабілітацію в реабілітаційних установах державної і комунальної форм власності, надається безоплатне медичне обслуговування").
Крім того, як стало відомо Наталії Старіковій, за нових очільників в "Астрі" скасували оплату платних послуг через касовий апарат, що затверджено рішенням міської ради. Гроші за послуги перераховують на приватний благодійний фонд, квитанцію якого видають всім пацієнтам "Астри". А це вже порушення, передбачене Кримінальним кодексом України.
Старікова вимагає перевірити - чому в "Астрі" гроші за медпослуги йдуть у приватний благодійний фонд

Відтак депутат звернулася до обласної прокуратури з вимогою розібратися в корупційних схемах і поставити крапку у зловживаннях та нецільовим використанням коштів у медичному закладі.
02.07.2013 12:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter