З початку 2024 року на Черкащині зареєстровано 363 випадки скарлатини

Як інформує Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України, з початку 2024 року на Черкащині було зареєстровано 363 випадки скарлатини (31,4 на 100 тисяч населення). А це на 5,3 % перевищує минулорічний показник, повідомляють у ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України». Переважна більшість захворілих – це діти до 17 років (98,8 %).

А найбільш вразливою категорією, як і в минулі роки, є вікова група 5−9 років (60%), зокрема діти, які відвідують дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади.

Поодинокі випадки скарлатини реєструвались майже на всіх адміністративних територіях, у різних групах та класах, що є характерним серед захворювань, які щороку фіксуються на території області. У закладах освіти, де є випадки цієї недуги, проводяться посилені протиепідемічні заходи. Динаміка захворювання вказує на нормальну санітарно-епідеміологічну ситуацію в області, оскільки для скарлатини властива виражена сезонність. Максимальна кількість захворілих спостерігається в осінньо-зимовий період.

08.04.2024 15:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter