У Черкаській області до психоневрологічного диспансеру приєднають шкірно-венерологічний та наркологічний диспансери

У Черкаській області до психоневрологічного диспансеру приєднають шкірно-венерологічний та наркологічний диспансери Як інформують у Черкаській облраді, Черкаський обласний шкірно-венерологічний та наркологічний диспансер приєднають до психоневрологічного диспансеру.
Об'єднання закладів дозволить довантажити та сконцентрувати надання допомоги в межах одного закладу, отримати більш вигідні надходження за програмою медичних гарантій.

Відповідні проєкти рішень опрацювала профільна постійна комісія та рекомендувала на розгляд сесії.

За словами заступниці начальника управління охорони здоров'я Тетяни Бондар, шкірно-венерологічний диспансер надає спеціалізовану амбулаторну допомогу з дерматовенерологічними захворюваннями дорослим та дітям.

У складі підприємства працює три лабораторії, де здійснюють різні дослідження, зокрема й для інших лікувальних установ.

Цьогоріч заклад міг підписати договір з НСЗУ лише на 1 пакет послуг. Однак саме з цієї причини Нацслужба у підписанні відмовила.

Зараз заклад надає лише платні послуги та шукають бюджетного фінансування.

За попередніми оцінками в разі об'єднання очікується скорочення на 10 штатних одиниць з економією по фонду оплати праці в 1,6 млн грн. Скороченим працівникам запропонують місце роботи в іншому лікувальному закладі.

Планується територіальне переведення закладу на місце розташування наркологічного та психоневрологічного диспансерів.

В разі відмови від реорганізації, потрібно буде шукати додаткове фінансування для закладів, що становить близько 14 млн грн.

Тетяна Бондар зауважила, що, згідно з наказом МОЗУ, затверджено зміни до переліку закладів охорони здоровʼя, в якому виключений такий тип закладів, як "наркологічний диспансер". Це одна з причин реорганізації.

Наступний чинник, що вплинув на об'єднання закладів - зниження потреби у стаціонарному лікуванні психічних захворювань. Таку тенденцію зумовило залучення до допомоги населенню сімейних лікарів та розвиток фармації.

У 2023 році 34% ліжкофонду психоневрологічного диспансеру та майже 40% наркологічного диспансеру не застосовувалося. Персонал не мав відповідного навантаження. Один із чинників, що спричинив нераціональне використання матеріального й кадрового потенціалу закладів - дублювання функцій саме по стаціонарній допомозі.

В цілому, позитивними результатами здійснення такої реорганізації буде:
- раціональне використання наявного кадрового потенціалу та ліжкового фонду;
- забезпечення оптимізації надання медичної допомоги пацієнтам психіатричного профілю та уникнення дублювання функцій;
- раціональне використання фінансових можливостей. Можливість здійснення матеріальних мотиваційних заохочувальних заходів для працівників;
- економія коштів обласного бюджету на утримання будівель (комунальні платежі та інше);
- підвищення якості надання психіатричної та наркологічної допомоги

Серед інших питань порядку денного члени постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення погодили призначення:

В'ячеслава Миколаєнка - на посаду директора обласного госпіталю;
Ярослава Перевіспи - на посаду директора Обласного соціального центру матері та дитини;
Світлани Михно - на посаду директора Обласного центру медичної реабілітації та паліативної допомоги дітям;
Олександра Єзерського - на посаду директора обласного соціального гуртожитку для дітей-сиріт;
Анжели Піковської - на посаду директора Будищенського психоневрологічного інтернату.

Розглянули й проєкти рішення, що стосуються розвитку кардіоцентру. Також підтримали внесення змін до програми підтримки КНП, аби була можливість ремонтувати й будувати укриття в закладах охорони здоров'я. З цією ж метою внесли зміни до програми "Турбота". Планується будівництво та ремонт укриттів в інтернатних закладах.
25.03.2024 13:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter