Майборода: У медзаклади Черкас завезено китайського мотлоху на десятки мільйонів гривень. Обладнання місяцями стоїть нерозпакованим

Майборода: У медзаклади Черкас завезено китайського мотлоху на десятки мільйонів гривень. Обладнання місяцями стоїть нерозпакованим Колишня депутат Черкаської міськради Любов Майборода на фб звинуватила колишніх колег в нераціональному використанні коштів бюджету.

- На словах -підтримка Збройних сил України, по факту-придбання непотрібного дороговартісного обладнання. У 2023 році медобладнання закуплено майже на 400 млн.грн. Для порівняння- програму підтримки ЗСУ профінансовано на 154 млн.грн., - пише Л. Майборода.

- Ініціатором закупівлі обладнання виступав не Департамент охорони здоров'я, а голови фракцій - Роман Діскант ("Батьківщина"), Нарек Казарян ("Черкащани"), Сергій Кудактін ("Європейська солідарність"). Не маючи медичної освіти, без експертної оцінки доцільності закупівлі обладнання з боку департаменту охорони здоров'я, при мовчазний згоді міського голови, більшість депутатів голосує за придбання медобладнання, яке не передбачено річним планом закупівель.

Правоохоронні органи неодноразово повідомляли керівництво ради на можливі зловживання керівників медичних закладів при закупівлі медобладнання: 11.09.2023 начальник слідчого управління Володимир Швець інформував міську раду про відкриття 3-х кримінальних провадженнь - реакція з боку міського голови відсутня; 18.10.2023 старший слідчий Людмила Ніколаєнко направляє в міську раду Ухвалу Придніпровського суду про відкриття кримінального провадження директору консультативно-діагностичної поліклініки - реакція міського голови відсутня.

Наразі у медичні заклади завезено купу китайського мотлоху на десятки мільйонів гривень. Обладнання понад 8 місяців стоїть у ящиках, не використовується за призначенням, приміщення для його встановлення не підготовлені, гроші на ремонти практично не виділено. Станом на 20 лютого 2024 року на площах консультативно-діагностичної поліклініки в ящиках стоїть китайський комп'ютерний томограф вартістю 32 млн. грн., два китайських рентгенівських апарата по 6 млн. грн.; китайський мамограф вартістю 10 млн. грн., китайське реабілітаційне обладнання вартістю 20 млн. грн. Таким чином, десятки мільйонів гривень черкаськими депутатами більшості міського голови не працюють на місто. Як голова комісії з питань регламенту, на сесіях міської ради неодноразово піднімала питання про вказані порушення регламенту. В результаті мене незаконно позбавили депутатських повноважень. Але чи маємо ми право не помічати такі кричущі порушення?
28.02.2024 15:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter