У Черкаській облраді обговорили проблеми протитуберкульозної допомоги населенню під час війни

У Черкаській облраді обговорили проблеми протитуберкульозної допомоги населенню під час війни Як інформують у ЧОР, під головуванням Першого заступника голови Черкаської обласної ради Романа Сущенка відбулася нарада з фахівцями управління охорони здоров'я, протитуберкульозного диспансеру та представниками ради ЧОДА з питань координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ. Учасники детально обговорили проблемні питання, що виявлені в ході моніторингового візиту та шляхи їхнього вирішення.

Особливу увагу приділили аналізу виявлених проблем в організації та наданні протитуберкульозної допомоги населенню КНП «Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер ЧОР». Так, заступник головного лікаря медичного закладу доповіла про вже вжиті кроки для виконання запланованих заходів.

- Маємо дорожню карту вирішення проблемних питань з урахуванням викликів воєнного стану. План заходів підготовлений за результатами липневого моніторингового візиту Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Йдеться про підтримку тубдиспансеру, мережі ЦПМСД області та обласного спеціалізованого медичного центру. Фокус має бути саме на ранньому виявлення інфекції, лікуванні та профілактиці, - прокоментував перший заступник голови облради Роман Сущенко.

Головними завданнями для профільного закладу є адаптація кількості ліжкового фонду до реальних потреб, впровадження Стандарту надання медичної допомоги відповідно до критеріїв госпіталізації хворих, у т.ч. моніторингових візитів до закладів "первинки", залучення міжнародних партнерів, навчання медперсоналу первинного та вторинного рівня, співпраця з ОТГ для поліпшення діагностики туберкульозу тощо.

- Водночас головними викликами реалізації запланованих заходів є серйозні наслідки війни, кадровий голод, застарілість обладнання та зниження ліквідності профільного закладу у частині забезпечення пільговими пенсіями. Медична спільнота, місцеві органи самоврядування та виконавча влада готові відповідно реагувати для зменшення рівня ризиків, які прогнозуються у наступному році. До моніторингу ситуації у цій царині небезпечних захворювань залучена Обласна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Сподіваюся, що спільним зусиллями нам вдасться зменшити поширення цих захворювань в області, - додав Роман Сущенко.
20.12.2023 17:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter