На Черкащині зростає кількість захворювань на грип та ГРВІ

За інформацією обласного центру контролю та профілактики хвороб, на Черкащині зберігається тенденція до зростання показників захворюваності на грип та ГРВІ.

Які види грипу фіксуються в області та наскільки активно черкащани вакцинуються проти цієї хвороби – про це у програмі «Радіодень» на Українському радіо Черкаси розповіла Ірина Шуляренко, завідувачка відділу імунопрофілактики ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ».

«Серед ГРВІ реєструються грип, парагрип, гострі респіраторні інфекції невстановленої етіології, а також з минулого року до цього переліку входить COVID-19», – пояснила Ірина Шуляренко у прямому ефірі.

За словами лікарки-епідеміологині на сьогодні найбільша кількість захворювань на ГРВІ реєструється у західній частині України, проте тенденція до зростання показників захворюваності спостерігається і на Черкащині. Найбільше зареєстрували захворілих у Черкаському та Золотоніському районах, де перевищення епідпорогу склали від 2 до 6 відсотків.

«Інститут вивчення грипу реєструє декілька видів грипу – А, В, С, D. Найважче населення переносить грип А. Він передається повітряно-крапельним шляхом, також джерелом інфекції є свійські чи дикі птахи, тварини.

Тип В – це вже вірус, який циркулює і передається від людини до людини. Цей тип не дає великих спалахів.

Ці два штами, мають такі симптоми хвороби: лихоманка, підвищення температури до 40 градусів, озноб, ломота в тілі, біль у горлі, посилена світлочутливість очей», – зазначила фахівчиня обласного центру.

Вірус має дуже агресивну форму і вражає практично всі органи, особливо легеневу тканину. Тому варто дотримуватися рекомендацій лікаря, не відвідувати роботу, при поганому самопочутті не загружати себе домашніми справами, аби уникнути ускладнень: запалення легень, запалення судин, енцефаліту.

Найкраща профілактика – вакцинація. Вакцина від грипу входить до Календаря щеплень, але є рекомендованою, безкоштовний препарат можуть отримати лише певні категорії населення – медичні працівники та вагітні. На Черкащині наявні вакцини корейського та французького виробництва.

«До підйому захворювань варто отримати щеплення, але якщо не встигли чи не мали можливості придбати, можна це зробити пізніше. За законами епідеміології, якщо грип розпочався взимку, потім він спадає на певний час і навесні відбудеться новий спалах, до якого потрібно підготуватися заздалегідь і захистити організм», – наголосила Ірина Шуляренко.
26.10.2023 12:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter