Володимир Папач: З кінця вересня на Черкащині спостерігається зростання сезонної захворюваності на грип та ГРВІ

В області з початку жовтня виявлено понад 10 400 випадків захворювання на грип і ГРВІ. Зокрема, в 6858 дітей. Як інформують у Черкаській ОВА, про це повідомив генеральний директор ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Володимир Папач на брифінгу.

Кількість захворювань за цей період майже на 7% менша, ніж минулого року.

– Цьогоріч на ГРВІ та СОVID уже захворіли 129 195 осіб, – додав він. – Нині в регіоні проводять щотижневий моніторинг захворюваності на ці інфекції. Водночас з кінця вересня спостерігається суттєве зростання захворюваності на СОVID-19. За останні два тижні захворіли 377 осіб. Із них – 21 дитина.

Окрім цього, в Україні нині є високі ризики спалаху кору. Він має циклічний характер – повторюється щоп’ять років. Останній спалах кору в Черкащині зареєстровано у 2017 – 2019 роках. Наразі в регіоні не фіксують випадків цієї хвороби.

– Ефективним захистом від цього та інших інфекційних захворювань є імунізація населення, – нагадав Володимир Папач. – Зокрема, зараз в області триває компанія з наздоганяючої вакцинації від кору. Її мета – довакцинувати дітей, які через різні причини не отримали вчасно щеплення, згідно з Національним календарем. Вакцини в області вдосталь.
17.10.2023 20:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter