МОЗ: З 13 жовтня в Україні наркотичні ліки можна буде отримати тільки за е-рецептом

За інформацією МОЗ, у листопаді 2022 року було запроваджено електронний рецепт на наркотичні ліки. Такі препарати, зокрема, використовуються для ефективного знеболення у разі складних захворювань.

Для пацієнта е-рецепт — зручна опція, оскільки не потрібно постійно відвідувати лікаря для отримання паперового рецепта. Його електронний аналог можна отримати й дистанційно.

За майже рік електронний рецепт довів свою ефективність та зручність. Більшість пацієнтів та лікарів за цей час обирали саме е-рецепт, а не паперовий. Водночас паперовий рецепт продовжував діяти, як альтернатива, на час перехідного періоду, який вже добігає кінця.

Тому, починаючи з 13 жовтня цього року, відпуск наркотичних препаратів в аптеці здійснюватиметься лише за електронним рецептом. Виключення — прифронтові території та зона бойових дій. Там продовжить діяти як електронний, так і паперовий рецепт.

Таке рішення дозволить запобігти неконтрольованому обігу таких препаратів, адже їх вживання має особливо небезпечні ризики для життя та здоров’я людини.

Пацієнтам не варто хвилюватися, адже кожен, хто за станом здоров’я потребує наркотичних препаратів, — гарантовано їх отримає.
13.10.2023 09:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter