У Жашкові через нестачу медперсоналу призупинено роботу акушерського відділення місцевої лікарні

Як інформують у міськраді Жашкова, в першій декаді вересня жителів Жашківської громади, як і представників місцевої влади, сколихнула новина про призупинення роботи акушерського відділення багатопрофільної лікарні.

Як виявилось, на це рішення вплинули ряд факторів, серед яких ключовий – складна кадрова ситуація, що склалася внаслідок довготривалих хвороб лікарів акушер-гінекологів та перебування ще двох у декретній відпустці по догляду за дітьми. Власне це унеможливлювало цілодобове надання медичної допомоги вагітним і породіллям та призвело до невиконання умов договору КНП «Жашківська БПЛ» з Національною службою здоров'я України по пакету «Медична допомога при пологах».

Аби не наражати на небезпеку пацієнток, адміністрація нашого медичного закладу звернулася до Управління охорони здоров'я Черкаської ОДА з проханням погодити маршрут пацієнта породіль з 15.09.2023 до КНП «Уманський пологовий будинок» Уманської міської ради, пологового відділення КНП «Уманська ЦРЛ» Паланської сільради, пологового відділення КНП «Монастирищенська багатопрофільна лікарня» Монастирищенської міської ради.У відповідь на лист закладу наказом Управління охорони здоров'я Черкаської ОДА від 12.09.23 було внесено відповідні зміни до переліку медичних закладів, до яких транспортуватимуться вагітні після 21 тижня вагітності.

Важливим чинником є й невиконання ще однієї умови договору з НСЗУ по пакету «Пологи» – у 2023 році заклад має прийняти не менше 156 пологів, в іншому випадку він не може розраховувати на державне фінансування. За останні 9 місяці в нашій лікарні проведено лише 75 пологів і за попередніми прогнозами вона не виконає план для підписання договору на наступний рік. Навіть якщо Жашківська міська рада візьме витрати за утримання акушерського відділення на себе, покращуватиме там умови перебування, забезпечуватиме заробітною платою лікарів і медперсонал – немає впевненості в тому, що вирішиться проблема з кадровим голодом і вибором жінками саме цього закладу для проведення пологів. Оскільки вагома частина жителів нашої громади народжує деінде
10.10.2023 16:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter