Хвороби серця і кровоносних судин - головна причина смертності населення на Черкащині, – Наталія Видра

Хвороби серця і кровоносних судин - головна причина смертності населення на Черкащині, – Наталія Видра Напередодні Всесвітнього дня серця у медіацентрі Черкаської ОВА відбувся брифінг з актуальних питань запобігання захворюваності населення на серцево-судинні хвороби, у якому взяли участь в.о генерального директора Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Видра та головний лікар Черкаського обласного кардіологічного центру Світлана Журба.

Рівень смертності людей у світі від серцево-судинних захворювань неухильно збільшується. За останні 30 років він зріс більш як на 6 мільйонів. Про це під час брифінгу повідомила в.о генерального директора ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Наталія Видра.

«На жаль, саме хвороби серця і кровоносних судин останні десятиріччя є основною причиною смертності та інвалідизації населення як у нашій області, так і в державі та у всьому світі», – зазначила вона.

В Україні у 2022 році 2/3 смертей були пов’язані із хворобами серця і кровоносної системи.

За даними Черкаського обласного інформаційно-аналітичного центру медстатистики, у структурі загальної захворюваності дорослого населення Черкащини хвороби системи кровообігу займають перше місце, їх питома вага становить 31-35%.

Наталія Видра зупинилася на основних причинах та факторах ризику виникнення серцево-судинних захворювань:

– стреси та психологічне навантаження, які для нас посилюються у зв’язку з повномасштабними військовими діями;

– тютюнокуріння – активне і пасивне;

– нездорове та неправильне харчування – недостатнє споживання овочів та фруктів, значне порівняно з загальноприйнятими європейськими нормами вживання солі (у середньому 15 грам на добу при нормі – 5 грам на добу), цукру та солодких напоїв, жирних страв, переважно ненасичених тваринних жирів, трансжирів та висококалорійних продуктів;

– малорухомий спосіб життя, брак фізичної активності, внаслідок чого формується надлишкова маса тіла, ожиріння, діабет та інші хвороби обміну речовин;

– інші шкідливі звички – як-то вживання алкоголю, наркотичних речовин;

– а особливо безвідповідальне ставлення до свого здоров’я наших громадян, адже більшість дорослих людей не цікавляться своїм рівнем артеріального тиску, рівнем холестерину, цукру в крові, не позбуваються шкідливих звичок.
29.09.2023 14:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter