У Черкаському онкоцентрі вперше провели трансплантацію кісткового мозку для 10-річної дитини

У Черкаському онкоцентрі вперше провели трансплантацію кісткового мозку для 10-річної дитини Медики обласного онкоцентру вперше зробили дитячу алогенну трансплантацію кісткового мозку.

Десятирічну Настю вже виписали з лікарні, а донором для неї став її шестирічний братик Артем. Раніше такий вид лікування пацієнти могли отримати лише в НДСЛ «Охматдит».

Родина Насті дізналася про хворобу дівчинки у грудні 2021 року. Обстежити дитину повноцінно в Черкасах не удалося через повномасштабне вторгнення.

− Родина переїхала до Італії, де її наглядали римські колеги. Маленькій пацієнтці для того, щоб одужати, потрібно було зробити лише трансплантацію кісткового мозку. Мама з дітьми майже рік перебувала за кордоном. Потім повернулися сюди й вирішили продовжити лікування саме у нашому відділенні, − розповідає завідувачка Центру дитячої онкології та гематології Оксана Глухарева. − Донором для Насті став її 6-річний братик Артем, який підійшов за всіма показниками. Пам’ятаю, коли він зайшов до відділення з бабусею, ми запитали, чи знає, чому він сюди прийшов, хлопчик відповів, що прийшов урятувати свою сестру.

За словами лікарки, не часто так стається, що саме родич може бути донором кісткового мозку, це лише до 30 % випадків.

− Досить тривалий час ми спостерігатимемо за її самопочуттям, лабораторними показниками, але основний крок у перемозі над хворобою вже зроблено, − сказала Оксана Глухарева. – Я також хочу наголосити, що у цій трансплантації брали участь не лише фахівці нашого відділення, це заслуга всього закладу: лабораторної служби, реанімації, дорослих гематологів. Дуже дякую за підтримку наших колег із Національної дитячої лікарні «Охмадит» та литовських колег, які спочатку навчали наших лікарів, а потім були постійно на зв’язку, консультували та підтримували нас.

Богдан Скульський, завідувач блоку трансплантації кісткового мозку Черкаського онкологічного центру зазначив, що хвороба пацієнтки – це не злоякісне захворювання крові, а спадкова хвороба.

− Вона потребує активного спостереження протягом перших двох років після трансплантації. Далі ж ми можемо говорити про те, що ризики рецидиву мінімальні. Як і після будь-якої алогенної пересадки кісткового мозку ми будемо контролювати наявність симптомів реакції трансплантат проти господаря, − пояснив Богдан Скульський.
18.09.2023 18:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter