МОЗ: В Україні зараз понад 7 млн. вакцин проти COVID–19. Щеплення безоплатне

Як інформють у МОЗ, рівень охоплення щепленнями проти COVID–19 з початку літа знижується. В Україні станом на 15 липня понад 870 тис. людей не отримали другу дозу вакцини проти COVID.

«Після офіційного скасування карантину з 1 липня вакцинація проти COVID-19 залишається рекомендованою для всіх. Особливо необхідно подбати про імунний захист та зробити щеплення людям, які мають ослаблений імунітет чи супутні захворювання, старшим за 60 років, які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби. Щеплення для українців — безоплатні та доступні у кожній області. Під час пандемії карантинні заходи спрацювали ефективно, і надалі від кожного з нас залежить, чи доведеться знову до них повертатись в разі збільшення кількості випадків. Вірус не зник, і восени ризикуємо побачити чергову сезонну хвилю захворюваності, тому зараз важливо поновити захист, щоб мати сформований імунітет та знизити ризики для власного здоровʼя», — наголосив заступник Міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Загальний рівень охоплення щепленнями по Україні залишається нижчим за 70% серед загального населення та 30% – серед українців, старших за 60 років. Якщо темпи вакцинації продовжуватимуть знижуватися, восени медична система може зіткнутися зі сплеском захворюваності на COVID-19.

Наразі в Україні в наявності більше ніж 7 млн доз вакцини, які є безоплатними для населення. Зробити щеплення можна у сімейного лікаря або у пункті щеплення.

Медична інфраструктура з вакцинації дозволяє робити щепленням у всіх регіонах. Минулого тижня працювали понад 2 903 пункти щеплення, 72 центри масової вакцинації та 477 мобільні бригади.

Загальний рекомендований курс з вакцинації проти COVID-19 — це 4 щеплення. Через 5 місяців після первинного курсу вакцинації необхідно зробити перший бустер. Друга бустерна доза рекомендована всім повнолітнім з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої.

Також в Україні дозволена вакцинація проти COVID-19 з 5-річного віку. Для щеплень дітей 5-11 років використовують спеціальну вакцину Comirnaty, одна доза якої містить втричі менше активної речовини, ніж вакцина для людей, старших 12 років.
27.07.2023 09:35
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter