НСЗУ: Як і де жителям Черкащини отримати доступні ліки

За інформацією НСЗУ, в Україні діє програма “Доступні ліки”, за якою пацієнти можуть отримати безоплатно чи з невеликою доплатою препарати для лікування хронічних захворювань. Для того, щоб отримати необхідні ліки, пацієнтові потрібно звернутися до лікаря за електронним рецептом. Вибрати зручну аптеку і за рецептом одержати препарати.

У Черкаській області 377 аптек беруть участь у програмі реімбурсації “Доступні ліки”, з яких 79 розташовані у невеликих містечках та селах.

Програма “Доступні ліки” покриває медикаментозне лікування:

· від серцево-судинних хвороб;

· від діабету 2 типу;

· для профілактики інфарктів та інсультів;

· від бронхіальної астми;

· від розладів психіки та поведінки;

· від епілепсії;

· від нецукрового діабету;

· інсулінозалежного діабету (1 тип).

Інсуліни, необхідні людям, які хворіють на інсулінозалежний діабет, увійшли у програму реімбурсації з 1 жовтня 2021 року. У програму включено 76 препаратів інсуліну та їх аналоги швидкої, середньої, тривалої дії та комбіновані. З них 47 — повністю безоплатні.

Це значно збільшило доступ пацієнтів із цукровим діабетом до лікування. Всього на Черкащині 237 аптек відпускає інсуліни.

За весь час роботи е-рецепту по програмі “Доступні ліки” у Черкаській області погашено 1 млн рецептів. З них на інсуліни — 18,5 тис. е-рецептів.

Для того, щоб отримати необхідні ліки, пацієнт має звернутися до свого сімейного лікаря або іншого лікаря, який випише необхідний електронний рецепт. А саме:

· Пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, діабетом ІІ типу електронний рецепт на “Доступні ліки” виписує сімейний лікар, терапевт або педіатр, з яким укладена декларація. Так само і з “Доступними ліками” для профілактики інсультів та інфарктів.

· Пацієнтам із нецукровим та інсулінозалежним діабетом електронний рецепт на десмопресин або інсулін може виписати ендокринолог або сімейний лікар. Але лікар, з яким укладена декларація, зможе виписати рецепт тільки після того як ендокринолог створив план лікування для пацієнта, де вніс усі необхідні призначення на ліки.

· Пацієнтам із розладами психіки та поведінки електронний рецепт виписує виключно психіатр.

· Пацієнтам із епілепсією електронний рецепт на ліки виписує невролог чи психіатр.

Схема отримання електронного направлення у всіх лікарів однакова — пацієнт записується на прийом, лікар проводить огляд та виписує необхідний рецепт. Е-рецепт надходить на мобільний пацієнта у вигляді смс із унікальним номером та кодом підтвердження.

Кіндрат Булавін

Провінція
21.01.2022 16:05
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter