За два роки в Черкаському кардіоцентрі збудують корпус серцево-судинної хірургії

Корпус серцево-судинної хірургії планують звести в Черкаському обласному кардіологічному центрі. Як інформують у Черкаській ОДА, про цей медичний проєкт програми Президента #ВеликеБудівництво на 2022 рік розповів очільник області Олександр Скічко.

Як він зауважив, реалізація задуманого розширить можливості закладу. Адже практично немає родин, які б не зіштовхувалися із серцево-судинними захворюваннями. За статистикою, щодругий черкащанин 40+ має такі недуги. Вони – в топі причин смертей українців.

– Наш кардіоцентр – серед кращих в Україні, – відзначив голова ОДА. – Проте зараз це більше заслуга лікарів. Наша мета – покращити матеріально-технічну базу закладу. Тому що попит великий, як і потенціал, але для його розвитку елементарно бракує місця. Наше завдання – зробити якісні послуги доступними для всіх жителів області. Тож цього року ми розпочинаємо #ВеликеБудівництво нового корпусу серцево-судинної хірургії.

Будівництво нового корпусу дозволить зменшити летальність при інфаркті міокарду на 50%. Крім того, збільшить кількість операцій на відкритому серці у 3 рази. Новий корпус буде вдвічі більший за нинішній. Проєкт розрахований на два роки.

– Зараз у нас є три операційні, з них дві – для надання допомоги під час інфарктів, проведення електрофізіологічних досліджень і проведення абляцій, – говорить завідувач кардіохірургічного відділення Олег Журба. – І лише одна – для операцій на відкритому серці. Їх має бути мінімум три – це дозволить робити щодня дві планові операції і одну – ургентну, щоб надавати допомогу при екстрених патологіях.

Денис Сирцов

Провінція
12.01.2022 11:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter