Новорічної ночі медики "Швидкої" в Черкасах на 51-й хвилині "запустили" серце 63-річному чоловіку

Медики Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф ЧОР у новорічну ніч врятували 63-річного чоловіка, в якого констатували зупинку серцевої діяльності та клінічну смерть. Про це повідомляє пресслужба Центру, інформують у Черкаській облраді.

У новорічну ніч о 00:32 в диспетчерську екстренки зателефонувала жінка. Вона в сльозах просила приїхати "швидку", бо її тато упав, захрипів і втратив свідомість. Це був 13-й виклик від початку нового року. Уже за 6 хвилин бригада екстреної медичної допомоги була на місці виклику.
Новорічної ночі медики "Швидкої" в Черкасах на 51-й хвилині "запустили" серце 63-річному чоловіку
фото ЧОР

Медики екстренки відразу розпочали проводити реанімаційні заходи за допомогою портативного автоматичного пристрою серцево-легеневої реанімації «Schiller». Реанімація тривала майже годину. Декілька разів відбувалося відновлення ритму, але потім знову наступала зупинка серця і знову боротьба за життя продовжувалася. На 51-й хвилині медикам Катерині Скворцовій і Віктору Прокопенку вдалося відновити серцеву діяльність та стабілізувати життєві функції пацієнта – нарешті відновився серцевий ритм, стала стабільною гемодинаміка та тиск прийшов до норми. Дорогою до Третьої черкаської міської лікарні медики продовжили моніторити життєво-важливі функції, а у чоловіка відновилося спонтанне дихання.

Лікар Катерина розповідає, що випадки, коли їй вдавалося виводити пацієнтів зі стану клінічної смерті, були й раніше під час роботи на швидкій. Але це була перша успішна реанімація, коли вони не руками «качали», а коли це за них робив автоматичний пристрій.

Денис Сирцов

Провінція
06.01.2022 10:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter