НСЗУ: 2021 року в Черкаській області 102 медзаклади надавали допомогу за програмою медичних гарантій

Програма медичних гарантій (ПМГ) — це гарантований державою перелік та обсяг медичних послуг і ліків, які українці можуть отримати безоплатно. Отримати такі медичні послуги пацієнт може в тих медичних закладах, які уклали договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). ПМГ покриває всю медичну допомогу, від виклику швидкої та звернення до сімейного лікаря до складних операцій.

У 2021 році 102 медичних закладів Черкащини надавали медичну допомогу жителям області за програмою медичних гарантій, тобто безоплатно за договором з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Серед них 5 приватних закладів та 10 лікарів приватної практики.

За надану медичну допомогу НСЗУ виплатила лікарням Черкаської області у 2021 році понад 3,7 млрд грн. Зокрема:
● За екстрену медичну допомогу — майже 314,3 млн грн;
● За послуги сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів 604,1 млн грн;
● Та майже 2,4 млрд грн за послуги на спеціалізованому рівні.

“Вже другий рік в Україні працює Програма медичних гарантій (ПМГ). Лікарні Черкаської області, що мають контракт з НСЗУ, отримують гроші за результат своєї роботи. Пацієнти обирали лікарню, зверталися з електронним направленням за медичною допомогою, а лікування оплачувала НСЗУ за єдиними тарифами.

Така система фінансування демонструє свою ефективність. Лікарні отримують оплату за надані медичні послуги і стають більше орієнтованими на потреби пацієнта. А пацієнти отримують безоплатні медичні послуги та фінансові гарантії від держави”,— говорить директорка Центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ Алла Горбатюк.

Денис Сирцов

Провінція
24.12.2021 09:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter