Скічко погодився на те, щоб лінійний прискорювач для Черкаського онкодиспансеру придбали в лізінг

Як інформує Прочерк, Олександр Скічко погодився із депутатами Черкаської обласної ради, що найоптимальнішим способом придбання для обласного онкодиспансеру лінійного прискорювача (сучасного апарату для променевої терапії) буде лізинг.

Нагадаємо, раніше він вважав за доцільне передати радіологічне відділення онкодиспансеру в концесію приватному підприємцеві.

– Певні «шероховатості» між головою ОДА і депутатським корпусом були завжди, – казав Олександр Скічко. – Але придбання лінійного прискорювача включено до Програми соціально-економічного розвитку області на наступний рік. Незважаючи на дискусії і сварки, треба зробити так, щоб у 2022 році лінійний прискорювач в онкодиспансері стояв.

Голова ОДА зазначив, що в онкодиспансері його поінформували, що проєкт будівництва бункеру, де має бути встановлено прискорювач, уже готовий. Тож із настанням тепла, очевидно, в березні, може розпочатися будівництво. За оптимістичним сценарієм, завершити його зможуть за шість місяців.

– Що ж до придбання самого лінійного прискорювача, то це можна зробити різними способами – або купити за власні кошти обласної ради, або придбати в лізинг, в кредит. Раніше розглядався ще варіант концесії, але депутати проти. Головне – щоб апарат був. Вважаю, що купляти його за кошти обласного бюджету – нераціонально. Найоптимальнішим варіантом може бути лізинг: обласний бюджет відразу сплатить 10 відсотків його вартості, а потім, коли прискорювач працюватиме, і Національна служба здоров’я України оплачуватиме надані послуги, за зароблені таким чином кошти можна буде виплатити решту суми, – сказав Скічко.

Кіндрат Булавін

Провінція
23.12.2021 14:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter