Черкаси - у "червоній" зоні: які обмеження діють у місті

Із 12 листопада Черкаська область перейшла до «червоної» карантинної зони. Рішення про це ухвалили під час позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Усі обмеження, які діють у регіонах із «червоним» рівнем епідемічної небезпеки, визначені постановою Кабінету Міністрів України №1236.

Водночас, їх не застосовуватимуть, якщо 100% персоналу та відвідувачів ресторанів, кафе, ТРЦ, ринків, організатори і учасники заходів матимуть щеплення від коронавірусу та зможуть це підтвердити сертифікатом у додатку «Дія» (повний курс вакцинації) чи паперовим свідоцтвом про вакцинацію. Альтернатива – негативний результат ПЛР-тесту чи тесту на антиген, які дійсні 72 години з моменту отримання.
Черкаси - у "червоній" зоні: які обмеження діють у місті
фото ЧМР

Отже, при запровадженні «червоної» карантинної зони ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

*робота закладів громадського харчування (барів, ресторанів, кафе),
*робота ТРЦ (крім продуктових, ветеринарних та садівничих магазинів, магазинів побутової хімії, банків, аптек, які в них розташовані) та інших розважальних закладів,
*робота закладів освіти, окрім дитячих садків та 1-4 класів шкіл,
*робота непродовольчих ринків,
*робота спортзалів, басейнів і фітнес-центрів, крім залів, де тренуються спортсмени національних збірних команд України,
*проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів,
*робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки,
*робота закладів, які надають послуги з розміщення.

Без щеплень, негативних результатів тестів або довідки про одужання під час карантину ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ працювати:

*закладам громадського харчування, які здійснюють адресну доставку та замовлення на винос,
*магазинам, 60 відсотків площі яких призначені для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами гігієни та побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованим ЗМІ, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, садівним матеріалом (квітами, рослинами),
*салонам краси та перукарням за попереднім записом,
*банкам, фінансовим установам,
*операторам поштового зв’язку,
*АЗС (без зон харчування), технічне обслуговування та ремонт транспортних засобів,
*аптекам,
*ветеринарним аптекам,
*суб’єктам, які проваджують медичну та ветеринарну практику,
*ремонтним майстерням (ремонт комп’ютерів, побутових виробів, предметів особистого вжитку),
*хімчисткам,
*магазинам із побутовою хімією,
*автокінотеатрам та автоконцертам.

Перевезення пасажирів у громадському транспорті здійснюватиметься в межах місць для сидіння та за наявності сертифікату про вакцинацію (документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документу, що підтверджує отримання однієї дози дводозової вакцини або міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, що підтверджує вакцинацію від Covid-19 однією дозою однодозової або двома дозами дводозної вакцини), довідки про одужання чи негативний результат ПЛР-тесту або тесту на антиген, які дійсні 72 години з моменту отримання.

Лікарні мають припинити планові госпіталізації, проте невідкладну медичну допомогу надаватимуть пацієнтам із ускладненнями під час вагітності і пологів, вагітним, породіллям, новонародженим, пацієнтам із онкологічними та пульмонологічними захворюваннями і паліативним хворим, ургентним хворим, відтермінування госпіталізації яких створює ризик для життя або здоров’я.

У закладах охорони здоров’я та освіти, на зупинках громадського транспорту та на будь-яких інших територіях, де є неможливим дотримання фізичної дистанції не менше 1 метра, – слід дотримуватися «маскового» режиму.

Денис Сирцов

Провінція
12.11.2021 17:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter