87% мешканців Черкаської області мають свого сімейного лікаря

113 медзакладів у Черкаській області мають контракт з НСЗУ на надання первинної медичної допомоги. В цих закладах працює 1 349 сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Із них 26 лікарів ведуть власну практику.

Декларацію з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами вже уклали понад 1 млн мешканців Черкаської області. З лікарями-ФОП декларацію уклали майже 16,93 тис. пацієнтів. У приватних центрах сімейного лікаря, терапевта та педіатра обрали більше 11,16 тис. українців. Всі послуги приватників, які мають договір з НСЗУ, безоплатні для пацієнта.

Перелік безоплатних послуг, які надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри чітко визначений і включає: консультації з метою профілактики та контролю основних захворювань, базові дослідження та аналізи, вакцинацію згідно календаря щеплень, створення електронних рецептів на “Доступні ліки”, інсулін та електронних направлень на проведення досліджень чи лікування та ін.

Навантаження на лікарів первинної медичної допомоги шалене. Тільки у 2021 році лікарі первинки Черкаської області виписали понад 1 млн направлень та майже 381 тисяч електронних рецептів по програмі “Доступні ліки” пацієнтам із хронічними захворюваннями.

Обстеження у лікарів первинки пройшло понад 340 тисяч пацієнтів.

“Сімейний лікар — це точка входу пацієнта в медичну систему. Саме до нього варто звертатися при перших проблемах зі здоров’ям. Звісно, коли людина у невідкладному стані, то треба викликати швидку. Але всі інші проблеми зі здоров’ям варто починати вирішувати в кабінеті сімейного лікаря.

Але зараз лікарі первинної ланки перевантажені через зростання захворюваності на COVID та активну вакцинальну кампанію. Тому за довідковою інформацією раджу звертатися до реєстратури центру надання первинної медичної допомоги, на офіційні сторінки та контакт-центри органів державної влади та державних установ.
Навіть COVID-сертифікат можна згенерувати та роздрукувати самостійно. Головне щоб дані про вакцинацію від коронавірусу були внесені коректно.
Я прошу пацієнтів раціонально використовувати час лікарів та з розумінням ставитися до їх роботи!”, — закликає директорка Центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ Алла Горбатюк.

Кіндрат Булавін

Провінція
11.11.2021 15:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter