НСЗУ: Медикам Черкащини за проведення вакцинації виплачено понад 14,6 млн. грн.

У Черкаській області щеплення від коронавірусу можна зробити у 34 медзакладах, що мають відповідний договір з НСЗУ. Всі вакцини від коронавірусу в Україні безоплатні та безпечні для пацієнта, послуги з вакцинації — також. Як знайти пункти вакцинації, в яких можна щепитися, та на які послуги лікарів можна розраховувати?

34 медичні заклади Черкаської області мають договір з НСЗУ на проведення вакцинації проти COVID-19. Усього з початку вакцинальної кампанії від коронавірусу Національна служба здоров’я виплатила їм понад 14,6 млн грн.

Жителям області доступні послуги і мобільних бригад з вакцинації — щеплення маломобільних громадян та колективів від 50 людей.

Вони отримують оплату за фактичну кількість провакцинованих осіб: 25 грн — за першу дозу введеної вакцини і 60 грн — за другу. Інформацію про вакцинацію медики вносять до електронної системи охорони здоров’я і тільки на підставі цієї інформації НСЗУ платить закладам.

“Доступ до вакцинації від коронавірусу росте. Щепитися можна у медичних закладах, як лікарнях так і сімейних амбулаторіях, в пунктах та центрах щеплення. Викликати мобільну бригаду. Знайти перелік закладів, де можна отримати свою безпечну дозу вакцини, можна на сайті МОЗ.

На сьогодні в області двома дозами вакциновано майже 256 тисяч людей. Хоча б одну дозу отримало 585 351 людина. Закликаю кожного зробити вакцинацію — це єдиний спосіб захистити себе та своїх рідних від коронавірусу”, — розповідає директорка Центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ Алла Горбатюк.

Як має проходити щеплення від коронавірусу та де його можна зробити?

Медичні заклади, які укладають договір на вакцинацію проти COVID-19, зобов’язуються працювати так:

1. Для початку медичні працівники повинні поінформувати вас щодо процедури вакцинації та отримати інформовану згоду — документ, який кожен підписує перед щепленням.
2. Лікар має вас опитати, щоб виявити протипоказання, з’ясувати схильність до алергій.
3. Після цього вам розкажуть про подальші дії та можливі побічні реакції.
4. Лише тоді можна безпосередньо провести вакцинацію з дотриманням вимог інфекційної безпеки.
5. Протягом 30 хвилин після щеплення за вами мають спостерігають, щоб зафіксувати несприятливі події після імунізації в разі їх виявлення.
6. Факт вакцинації реєструють в електронній медичній картці пацієнта.
7. Якщо вакцина дводозова, медпрацівники повідомляють пацієнту час і місце наступного щеплення, у разі потреби допомагають із реєстрацією на наступний візит.
8. Якщо раптом у пацієнта виникає невідкладний стан у процесі вакцинації, йому надають першу медичну допомогу і викликають швидку.

Наголошуємо, що відсутність декларації з сімейним лікарем конкретного медичного закладу або її відсутність узагалі не є підставою для того, щоб людині відмовили у вакцинації від COVID-19.

Щоб зробити щеплення, необхідно записатися. Знайти перелік пунктів щеплень можна на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Мобільні бригади з імунізації вакцинують організовані колективи із більше ніж 50 людьми та маломобільних громадян. На колективне щеплення записує людей роботодавець. Маломобільні громадяни можуть звернутися до контакт-центру за номером 0 800 60 20 19.

Якщо вам не вдається записатися на вакцинацію самостійно, звертайтеся до контакт-центру Міністерства охорони здоров’я за номером 0 800 60 20 19.

Денис Сирцов

Провінція
04.11.2021 18:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter