У жовтні Черкаський "Азот" відвантажив лікарням 560 тонн медичного кисню

У жовтні Черкаський "Азот" відвантажив лікарням 560 тонн медичного кисню У жовтні 2021 року Черкаський «Азот», що входить до групи підприємств азотного бізнесу Group DF, відвантажив лікарням 560 тонн медичного кисню.
Про це повідомив Голова Правління ПрАТ «АЗОТ» Віталій Скляров під час наради в Союзі хіміків України.

«У жовтні ми виробили та поставили 560 тонн кисню. З початку листопада лікувальні заклади Черкащини та сусідніх областей вже замовили понад 220 тонн кисню. Всього близько 600 тонн медичного кисню кожен місяць ми готові відвантажувати, допоки не стабілізується ситуація із захворюваністю на коронавірус. Весь кисень, за рішенням акціонера, постачається в лікарні на безоплатній основі», – сказав Віталій Скляров, Голова Правління ПрАТ «АЗОТ».

Сьогодні, за різними оцінками, тонна кисню щоденно підтримує життя близько 100 хворих. Таким чином, кисень, виготовлений Черкаським «Азотом», щодня допомагає рятувати життя близько 2 тисяч хворих на COVID-19.

«Споживання медичного кисню одним пацієнтом, інфікованим штамом “Дельта”, зросло у 5-6 разів, порівняно із госпіталізованими у попередні хвилі пандемії», – заявив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Віталій Скляров підкреслив, що насамперед завод надає медичний кисень лікарням Черкас та Черкаської області. Географія поставок кисню розширюється також на інші регіони України, зокрема, лікарні Черкаської, Київської, Волинської та Житомирської областей.

«Ми чітко розуміємо нашу соціальну місію: надаючи кисень лікарням, ми рятуємо життя. Тому ми працюємо над виробництвом кисню 24/7. Міністерство охорони здоров’я зараз повністю координує весь процес розподілу кисню між лікувальними закладами України. Перші дні листопада підприємство відвантажує кисень в Черкаську інфекційну лікарню й інфекційні відділення в Третій міській лікарні невідкладної допомоги. Зараз надійшли нові заявки на поставку рідкого кисню в Житомирську, Сумську та Київську області. Ми всіляко будемо намагатися забезпечити їхні потреби. Проте, я наголошую, що Черкаська область була, є і буде для нас пріоритетною», – розповідає Віталій Скляров.

Починаючи з квітня 2020 року, Черкаський «Азот» виділив 1,2 мільйона гривень на допомогу Черкасам в подоланні епідемії, ставши одним з ключових учасників спеціально створеного благодійного фонду «Черкаси проти COVID-19».

Кіндрат Булавін

Провінція
04.11.2021 16:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter