На Черкащині щодня зростає кількість хворих на COVID-19. Поширюється штам "Дельта", - Тищук

Як інформують у Черкаській ОДА, в Черкаській області щодня збільшується кількість хворих на коронавірус. Зокрема, поширюється штам «Дельта». Про це розповів заступник головного санітарного лікаря області Микола Тищук.
На Черкащині щодня зростає кількість хворих на COVID-19. Поширюється штам "Дельта", - Тищук
фото Черкаської ОДА

Фахівці вірусологічної лабораторії ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» визначили наявність мутації вірусу SARS-CoV-2 у зразках тестів жителів області. Вони направили на перевірку 52 зразки носоглоткових змивів до референт-лабораторії.. З них у 51-му підтвердженому випадку виявили тип мутації коронавірусу «Дельта».

«Сьогодні з впевненістю можна стверджувати, що на Черкащині домінує штам «Дельта». Тому наголошую, що найефективнішим засобом захисту профілактики захворювання коронавірусної інфекції є вакцинація. Крім цього, необхідно дотримуватися усіх карантинних заходів, які передбачені Постановою Кабміну – носити маски у громадських закладах та транспорті, часто мити руки не менше 30 секунд, дотримуватися соціальної дистанції», – говорить Микола Тищук.

На стаціонарному лікуванні перебуває 422 пацієнти. Це хворі на COVID-19 та пацієнти з підозрами. Завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я першої хвилі становить 30,9%.

Найбільше підтверджених випадків COVID-19 зареєстровано у віковій групі 40-59 років. Серед підтверджених випадків найбільшу кількість переважають жінки. Найменша кількість захворювань є серед дітей до 17 років.

Денис Сирцов

Провінція
01.10.2021 09:45
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter