У Черкаському онкодиспансері провели першу успішну операцію з пересадки кісткового мозку

Як інформує на фб 1-й заступник голови Черкаської облради Роман Сущенко, два тижні тому в Черкаському онкодиспансекрі провели хірургічну операцію з пересадки кісткового мозку дорослому пацієнту від іноземного донора.

До серпня єдиний в Україні Київський центр трансплантації кісткового мозку проводив такі складні операції. Останню з яких - 23 квітня 2021 року. Тоді українські лікарі вперше за останні 13 років пересадили кістковий мозок дорослому пацієнту від родича. Єдиним варіантом одужати для пацієнта була трансплантація кісткового мозку від його рідного брата.

З 2003-го року їх зробили 6. Остання - у 2008-му. Далі через відсутність специфічного обладнання змушені були припинити. Відтоді всі дорослі українці з раком крові та апластичними анеміями, які навіть мали донора серед родичів, змушені були їхати за кордон. У 2020 році коштом МОЗ України за кордон на трансплантацію кісткового мозку відправили 138 дорослих українців. Одна така операція коштувала понад 3,5 млн гривень.

Сьогодні два тижні по тому після операції лікарі констатують позитивний прогрес пацієнта. Перші аналізи підтверджують динамічний процес кровотворення. Пацієнт перебуває під постійним наглядом, притомний і життєво активний.

Вартість операції склала 2,5 млн грн.

Черкаський обласний онкодиспансер отримав акредитацію в одній з європейських клінік і доступ до європейського банку, який налічує понад 30 млн донорів (в Україні таких лише до 5 тис). Це кардинально змінює спроможності України щодо продовження життя багатьом невиліковним хворим з тяжкими захворюваннями.

Денис Сирцов

Провінція
03.09.2021 14:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter