У Черкасах проведено 10 операцію з трансплантації нирки

Як інформують у Черкаському обласному онкодиспансері, 10 операцію з трансплантації нирки провели фахівці Черкаського онкодиспансеру.

У черкащанки Тетяни – хронічна ниркова недостатність, на діалізі вона перебувала півтора роки. Пацієнтка розповіла, що спочатку перебувала в черзі на трансплантацію в Білорусі, але їй відмовили, адже в Україні стартував пілотний проєкт з пересадки органів. Близько 9 місяців тому стала в лист-очікування на трансплантацію від посмертного донора, але зізналася, що чекати довго, тому погодилася на пропозицію матері – зробити трансплантацію від родинного донора.
-
Спочатку взагалі не розглядала цей варіант, але час минав, і порадившись із рідними, ми вирішили не зволікати. Те, що трансплантація відбувається в день народження – випадковість. Зараз я мрію, щоб мої друзі, які перебувають на діалізі, теж зробили трансплантацію нирки. Я хочу побачити їх здоровими, – сказала Тетяна.

Операція відбулася в день народження Тетяни, якій мама Наталія символічно подарувала свою нирку.

- Ми десяті на операцію, тому немає побоювань. Ми раді, що в Черкасах роблять трансплантацію...

Провів операцію завідувач обласного центру пластичної реконструктивної та малоінвазійної онкоурології Черкаського онкодиспансеру Роман Морару-Бурлеску разом із лікарями-урологами Іваном Городиським та Олександром Глущенко. Трансплантація відбулася в межах пілотного проєкту. Операцію профінансували за рахунок держави.

Денис Сирцов

Провінція
01.09.2021 16:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter