У Третій лікарні Черкас вперше провели операцію з мультизабору донорських органів для трансплантації

Як інформують у міськраді Черкас, в Третій міській лікарні вперше провели операцію із мультизабору донорських органів для подальшої трансплантації.

Пацієнт, який став донором серця, печінки та нирок, переніс черепно-мозкову травму, яка призвела до смерті головного мозку. Він не мав ніяких шансів на життя.
У Третій лікарні Черкас вперше провели операцію з мультизабору донорських органів для трансплантації
фото chmr.gov.ua

– Отримавши згоду рідних, було оперативно і злагоджено здійснено забір органів донора. Все вдалося зробити за 2 годин силами близько 40-ка фахівців команди медиків нашої хіругрічно-операційної служби, бригади онкодиспансеру, кардіоцентру та інститу ім. Шалімова. Тепер ми маємо повністю відпрацьований алгоритм дій для проведення наступних подібних операцій, – коментує подію заступник головного лікаря Віталій Григор’єв.

Слід зазначити, що завдяки операції вдалося подарувати шанс на повноцінне життя чотирьом людям: серце трансплантували 59-річному жителю Чорнобаївського району. Операція відбувалася у співпраці із медиками з Інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова. Також у донора вилучили дві нирки, які було трансплантовано в онкодиспансері: чоловіку та дівчині, які перебували на гемодіалізі. Окрім того, в Інституті хірургії та трансплантології ім. Шалімова (м. Київ) ще одному пацієнту було трансплантовано печінку.

Усі операції з трансплантації були безоплатними для пацієнтів завдяки державній програмі.

Кіндрат Булавін

Провінція
03.08.2021 12:55
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter