У Черкасах вперше зробили пересадку серця

Як інформують у Черкаській ОДА, на Черкащині уперше провели пересадку серця.

Шанс на друге життя отримав 59-річний черкащанин. Оперували його кардіохірурги Черкаського обласного кардіоцентру у співпраці з Національним інститутом серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова. Нині пацієнт отримує необхідну лікарську й медикаментозну підтримку.
У Черкасах вперше зробили пересадку серця
фото ck-oda.gov.ua

Донором став померлий місцевий житель. Дозвіл на мультиорганний забір надали його родичі для порятунку життя тих, хто цього потребує.

– Реципієнта для проведення операції знайдено через Єдину державну інформаційну систему трансплантації, – розповідає завідувач серцево-судинної хірургії обласного кардіоцентру Олег Журба. – Система запропонувала 59-річного пацієнта. У нього була виражена серцева недостатність. Серце майже не виконувало свою функцію. Класичні методи кардіологічної та кардіохірургічної допомоги були неефективні. Далі проведений тест на сумісність показав, що операція можлива.

Приклад такого мультиорганного донорства для Черкащини – унікальний. Вилучені органи вже трансплантували.

– На Черкащині близько 500 осіб перебувають на постійному гемодіалізі, – відзначає завідувач обласного центру пластичної реконструктивної та малоінвазійної онкоурології Черкаського обласного онкологічного диспансеру Роман Морару-Бурлеску. – І тільки 2-3% з них можуть розраховувати на родинну трансплантацію. Хоча це вже великий показник. Інші ж вимушені жити на гемодіалізі все життя. Посмертна трансплантація дасть шанс цим людям на нормальне життя, не прив’язане до лікарняного ліжка.

Кіндрат Булавін

Провінція
02.08.2021 17:40
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter