Черкаська ОДА про конфлікт з паціентами "Фрезеніуса": Ми приклали чимало зусиль, щоб не допустити монополії приватного закладу

Черкаська ОДА про конфлікт з паціентами "Фрезеніуса": Ми приклали чимало зусиль, щоб не допустити монополії приватного закладуЗагалом, упродовж останніх двох років обласна влада приклала чимало зусиль, щоб не допустити монопольного становища приватного медичного закладу, який надає допомогу діалізникам. Так підсумовують у Черкаській ОДА черговий конфлікт обласної влади з паціентами німецької клініки «Фрезеніус».
Хворі на ниркову недостатність, які лікуються у приватному гемодіалізному центрі «Фрезеніус», не бажають лікуватись в аналогічному гемодіалізному відділенні обласної лікарні, повідомляють у Черкаській ОДА.
Позицію обласної влади виклав начальник головного управління охорони здоров'я та медицини катастроф Черкаської ОДА Володимир Брожик.
– Нещодавно були розпочаті переговори з керівником фірми Володимиром Подворним. І вже знайдено шляхи вирішення існуючих проблем.
Дійсно, зараз існує заборгованість перед «Фрезеніусом» у сумі 2,7 мільйонів гривень, яка виникла внаслідок дуже довгого, багатоступеневого шляху оплати послуг. Так, гроші із районних бюджетів передаються в область, а потім рішенням сесії обласної ради їх перенаправляють в обласну лікарню.
Крім того, проблема полягає і в тому, що гроші на медикаменти – це захищена стаття, яка фінансується обов’язково, а гроші на обслуговування пацієнтів «Фрезеніусу» йдуть на статтю послуги. Вона не є захищеною, що й спричинює певні збої з фінансуванням.
Тож нині знайдено інший, значно коротший шлях передачі коштів. Так, наприклад, районні і міські бюджети, які мають кошти на фінансування послуг хворих на ниркову недостатність, можуть укладати із «Фрезеніусом» прямі угоди.
Крім того, важливо, що окрім відділення гемодіалізу в обласній лікарні, на Черкащині створено ще дві філії із відповідним обладнанням, де хворі на ниркову недостатність можуть отримувати медичну допомогу.
Враховуючи, що питання надання медичної допомоги хворим на хронічну ниркову недостатність має вирішуватися у межах наявних фінансових ресурсів не лише медичними закладами обласного підпорядкування, а і центральними районними та міськими лікарнями, головам райдержадміністрації та міським головам доручено на рівні міст та районів прийняти місцеві програми для забезпечення надання медичної допомоги хворим з нирковою недостатністю. Тому при надходженні коштів з місцевих бюджетів буде здійснено оплату наданих послуг за 2012 рік з гемодіалізу ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» до кінця березня 2013 року.
Довідково: Як відомо, річний курс лікування одного діалізника обходиться бюджету у понад 140 тисяч гривень. Всього ж на Черкащині проживає 182 хворих на ниркову недостатністю. В умовах комунального закладу «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» та її філіях на базі Уманської та Звенигородської центральних районних лікарень отримує лікування 118 осіб. Також в ТОВ «Фрезеніус» – 64 особи. Станом на сьогодні, в обласній лікарні отримують медичну допомогу 84 особи, в Уманській філії лікується 24 особи та в Звенигородській – 10 осіб.
13.03.2013 10:20
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
13:47 13.03.2013 Shine:
А чому обласна влада повинна оплачувати лікування у приватній клініці тільки хворим на ниркову недостатність, чому тоді не оплачують лікування хімією при лейкозах у приватних клініках???
Яким місцем керівникі області до приватної клініки?
Це корупційне схема. Нехай і з БОРИСОМ УКЛАДУТ договір.
Є ГРОШІ, страховка і тд, лікуюся, де хочу, хоч у приватній, хоч в США їду.
Чому мої батьки лікувалися в державній лікарні і за мій рахунок?
У мене відразу таке питання виникає:
Чим я гірший за тих, хто з нирковою недостатністю?
І чому той ветеран, що 1й лікарні лікується, і про якого писала "Провінція" не лікується у приватній клініці? Там би до нього краще ставились і лікування було б якісніше!