Пацієнти "Фрезеніусу" перекрили центральну вулицю Черкас. "Окозамилювач" Брожик обіцяє до кінця березня все проплатити

Як інформує Радіо «Свобода», в Черкасах кілька десятків пацієнтів приватного діалізного центру «Фрезеніус» перекрили дорогу у центрі міста та міст через Дніпро. Основна вимога хворих на гостру ниркову недостатність, які отримують гемодіаліз (очищення крові) у «Фрезеніусі», – фінансування їхнього лікування саме у приватному центрі, а не в обласній лікарні.

Спершу хворі розгорнули акцію протесту на Соборній площі під вікнами Черкаської облдержадміністрації. Вийшовши із плакатами «Де наші гроші на лікування?», «Гемодіаліз – це життя», «Дайте право на якісне лікування», «Девіз влади: нема відкатів, нема фінансування. Геть таку владу!», хворі вимагали, щоб чиновники не змушували їх лікуватися в обласній лікарні, де, за їхніми словами, надають гірше лікування, а профінансували гемодіаліз у приватній клініці «Фрезеніус».
Пацієнти "Фрезеніусу" перекрили центральну вулицю Черкас. "Окозамилювач" Брожик обіцяє до кінця березня все проплатити

Щойно розпочалася протестна акція, до мітингувальників вийшов очільник головного управління охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації Володимир Брожик. Він запевнив людей, що до кінця березня обласна влада погасить борг, який є перед «Фрезеніусом» іще з минулого року. Як наголосив Брожик, обласна влада гарантує, що керівники районних та міських рівнів укладуть угоду із приватною структурою і ніхто не вимагатиме, щоб люди переходили на лікування в обласну лікарню.

«Обласна державна адміністрація буде гарантувати проплату із районів протягом цього року. На це погодилася компанія «Фрезеніус», тому на цей рік питання фінансування буде знято», – сказав Володимир Брожик.

Мітингувальники після зустрічі з представником облдержадміністрації назвали його заяву «оказамилюванням» і продовжили акцію протесту та перекрили бульвар Шевченка. На центральній вулиці Черкас утворився довгий затор. Пізніше пацієнти «Фрезеніусу» на кілька хвилин перекрили ще й дамбу через Дніпро.

У четвер люди збираються їхати у Київ та проводити акцію протесту вже під стінами Верховної Ради.
12.03.2013 16:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
13:46 13.03.2013 Shine:
А чому обласна влада повинна оплачувати лікування у приватній клініці тільки хворим на ниркову недостатність, чому тоді не оплачують лікування хімією при лейкозах у приватних клініках???
Яким місцем керівникі області до приватної клініки?
Це корупційне схема. Нехай і з БОРИСОМ УКЛАДУТ договір.
Є ГРОШІ, страховка і тд, лікуюся, де хочу, хоч у приватній, хоч в США їду.
Чому мої батьки лікувалися в державній лікарні і за мій рахунок?
У мене відразу таке питання виникає:
Чим я гірший за тих, хто з нирковою недостатністю?
І чому той ветеран, що 1й лікарні лікується, і про якого писала "Провінція", не лікується у приватній клініці? Там би до нього краще ставились і лікування було б якісніше!