Томенко: минулорічна історія з "Фрезеніусом" нічому не навчила Тулуба, Черняка й Брожика

Томенко: минулорічна історія з "Фрезеніусом" нічому не навчила Тулуба, Черняка й БрожикаМинулорічна історія з лікуванням хворих на ниркову недостатність не навчила Черкаську обласну держадміністрацію нічому. Навіть відповідне Доручення Президента у цій ситуації виявилося недостатнім аргументом для керівництва ОДА, адже воно знову спровокувало акції протесту у Черкасах, які на наступному тижні можуть продовжитись у Києві.
Так Микола Томенко прокоментував звернення до нього Комітету Черкаської обласної організації інвалідів «Відроджене життя» щодо неможливості продовжувати отримувати лікування за допомогою апарату «Штучна нирка» у діалізному центрі «Фрезеніус Медикал Кер».
«Людина повинна мати альтернативу – лікуватись їй за однакові гроші в обласній лікарні чи у діалізному центрі всесвітньо відомої компанії, яка вже продемонструвала якісний рівень допомоги хворим на ниркову недостатність. Тим більше, що, здавалося б, Президент України в минулому році поставив крапку у цьому питані», – зазначив Микола Томенка.
Нагадаємо, згідно з Дорученням Президента України вимагалося «ужити в установленому порядку заходів щодо забезпечення в 2012-му та наступних роках у повному обсязі фінансування з відповідних місцевих бюджетів послуги з гемодіалізу для пацієнтів з відповідними медичними показаннями врегулювання проблемних питань з іноземними інвесторами, які реалізують проекти зі створення діалізних центрів в Черкаській та Чернігівській областях».
За словами Миколи Томенка, у Чернігівській області жодних проблем з цим центром немає, фінансування після відповідного Доручення Президента було забезпечено і у 2012, і у 2013 році. «Натомість у Черкаській області вирішили «освоїти» бюджетні кошти, побудувавши паралельні центри гемодіалізу, але коштів на вже випробуваний пацієнтами центр «Фрезеніус Медикал Кер» не знайшлося», – зауважив народний депутат. Окрім того, керівництво Черкаської ОДА, очевидно, щоб перекласти відповідальність, у відповідь на звернення хворих запропонувало їм звертатися до міських голів та керівників райдержадміністрацій, які, як відомо, не мають відповідних бюджетних статей і просто не в змозі вирішити дане питання.
Як повідомили представники Черкаської обласної організації інвалідів «Відроджене життя», хворі на ниркову недостатність сьогодні пікетують черкаську владу, а на наступному тижні, якщо ніякої реакції від керівництва області не буде, вони вирушать з акцією протесту на Київ. «Таким чином, знову повториться минулорічна історія. Навіщо її повторювати? Керівництву Черкаської ОДА необхідно просто виконувати Доручення Президента», – зауважив Микола Томенко.
У зв’язку з цим він звернувся до Президента України та Міністра охорони здоров’я з проханням посприяти у вирішенні даної проблеми.
12.03.2013 15:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter