Вісті з "другої батьківщини" Тулуба про покращення: в Пальмирській лікарні скорочують ліжко-місця

Вісті з "другої батьківщини" Тулуба про покращення: в Пальмирській лікарні скорочують ліжко-місцяЯк часто повторює голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб, село Богуславець Золотоніського району - його друга батьківщина. На редакційну пошту прийшов лист з Богуславця, в якому автор "на пальцях" пояснює, у скільки обходиться простій людині "покращення" медичного обслуговування на другій батьківщині Тулуба.

Роздуми до статті у «Віснику Золотоніщини» про закриття Мінздравом ліжок в Пальмирській дільничій лікарні Золотоніського району

Заступник головного лікаря Луценко І. запевняє населення, що гірше для хворих не стане, бо замість півтора десятка стаціонарних ліжок(колись було 40ліжок) зроблять більше ліжок денного стаціонару. Але проблема - як до них діставатись щоденно і назад додому? Лікарня Пальмирського цукрового заводу лікує населення 5-6 сіл.Як хворому з сусідніх сіл щоденно діставатись в Пальмиру і назад впродовж 8-12днів? Треба винаймати автотранспорт у приватних осіб,щоб підвіз туди і назад. Відстань від центрів сіл до лікарні - 5-7км в середньому,а є і далі. 3-4гривні за 1кілометр візьмуть. Тобто, 30-40грн в день,а за 10днів - до 400грн на автотранспорт. При середній пенсії в селах 1000грн. і безробітті (30% - зі слів депутата Тигипка в селах). Транспорт обійдеться стільки ж, скільки й лікування. Можна зекономити і ходити пішки до 10км в день, тобто 100км за лікування. Так це в 2 рази більше, ніж «марш-бросок» десантників в армії. Це однозначно приведе в цих селах до скорочення кількості хворих, які лікуються у лікарів(зросте самолікування,знахарі). Чому таке скорочення ліжок Мінздоров`я робить тільки в селах? На фоні того, що тривалість життя в селах на 4-5років менша ,ніж в обласних містах і Києві. Це можна скорочувати ліжка в обл. центрах,Києві і робити денні стаціонари. Там щохвилинно їздять тролейбуси,трамваї,метро,та й ще безкоштовно для пенсіонерів. Та і рівень середньої пенсії в обл. центрах майже в 1.5раза,а в Києві майже в 2раза більший, ніж середня пенсія в наших селах. Скорочуйте тисячі відомчих ліжок,відомчі поліклініки. А то на одній вулиці - по декілька лікарень у великих містах.

Носенко,село Богуславець,Черкаська обл.
03.03.2013 15:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter