В Умані відкрили нову ПЛР-лабораторію

В Умані відкрили нову ПЛР-лабораторіюЯк інформують у Черкаській ОДА, на Уманщині вікрили нову лабораторію, де будуть проводити в тому числі дослідження методом полімеразно-ланцюгової реакції, які використовують при виявленні коронавірусної інфекції.

Всім пацієнтам, які лікуються в Уманській міській лікарні, ПЛР аналіз буде проводитись безкоштовно. Також безкоштовно проводитиметься контроль лікування і заключне тестування при виписці із стаціонару.

Участь у відкритті взяли очільник Черкащини Олександр Скічко, голова Уманської міської ради Ірина Плетньова, керівник Уманської РДА Ігор Миклащук та народні депутати України Антон Яценко з Артемом Нагаєвським.

За словами голови Черкаської ОДА Олександра Скічка, дуже важливо, щоб віддалений район від обласного центру у період пандемії мав лабораторію. Це значно покращить результативніть роботи, а головне – це зручно для пацієнтів.

– Сучасне обладнання дозволяє проводити широкий спектр досліджень, звісно, в період пандемії акцент на проведення саме ПЛР-досліджень. Раніше всі зразки доводилося з Умані возили в Черкаси, тепер є змога робити на місці. Що впливає на швидкість отримання результатів, а, відповідно і на лікування пацієнтів, – зауважує Олександр Скічко.

Загальна сума витрат на облаштування лабораторії – 6,5 млн грн. Закуплено обладнання на суму 4 млн грн: коштів Національної служби здоров’я України – 3,1 млн.грн, за рахунок благодійних внесків – 0,9 млн грн. Ремонт та часткове облаштування БАК лабораторії здійснено за кошти єврейської релігійної громади на суму 2,5 млн грн.

Потужність ПЛР-лабораторії – 500 досліджень на добу з можливістю розширення обсягів обстежень.
24.03.2021 18:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter