Центр зайнятості: Дефіциту серед медичних кадрів у Черкаській області немає

Центр зайнятості: Дефіциту серед медичних кадрів у Черкаській області немає Ситуацію щодо затребуваності медичних працівників на Черкащині прокоментувала заступниця директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.

За її словами, на рівень укомплектування вакансій медичної галузі впливає декілька суттєвих факторів.

«Якщо говорити про ті вакансії, що надходять до обласної служби зайнятості, то значного дефіциту медпрацівників серед них немає. Зокрема, за два місяці 2021 року роботодавці подали 150 вакансій медичної галузі. Затребуваними серед працедавців є: сімейні лікарі, фельдшери та медичні сестри. Серед пошукачів роботи є претенденти на ці вакансії. Водночас, кількість претендентів на вакансію значно перевищує кількість поданих вакансій. Наприклад, з початку 2021 року роботодавцями заявлено про потребу в 60 вакансіях лікарів, а претендентів цю посаду налічувалося 100 осіб. Відповідна ситуація і з вакансіями медичних сестер: роботодавцями подано 70 вакансій, а роботу за цим напрямком шукають 300 осіб. Серед факторів, що впливають на укомплектування вакансій, слід враховувати зазначену медичну спеціалізацію. Буває так, що у базі даних обласної служби зайнятості є пропозиції роботи для сімейних лікарів, хірургів, терапевтів, психіатрів, а серед пошукачів роботи переважають претенденти на посаду лікаря-стоматолога. Під час пошуку роботи для безробітних громадян, ми враховуємо їх побажання щодо транспортної доступності до місця роботи, граничного рівня заробітної плати, що був на попередньому місці роботи, а також наявність відповідної освіти та рівня кваліфікації», - розповідає Марина Сорокіна.

Такий стан справ за окремими спеціальностями в галузі медицини можна пояснити тим, що рівень оплати плати в цій галузі є не дуже високим, та ненабагато перевищує мінімальний розмір заробітної плати. У середньому рівень заробітної плати серед заявлених вакансій складає 6-7 тис. грн.

Щоб максимально привести у відповідність актуальні вакансії з конкретною спеціалізацією до потреб пошукачів роботи в регіоні, фахівці обласної служби зайнятості працюють індивідуально з кожним клієнтом. Якщо людина, за певних обставин, офіційно не реєструється в службі зайнятості, їй пропонують допомогу у складанні резюме з подальшим його розміщенням на офіційній вебсторінці Черкаської обласної служби зайнятості, де формується відповідна база даних.
15.03.2021 13:50
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter