У Черкаському кардіоцентрі зробили унікальну операцію 31-річній пацієнтці

Як інформують у Черкаській облраді, днями вперше в Черкаській області провели унікальну операцію – інтервенційне малоінвазивне втручання, вживлення оклюдера – серцевого імплантата, який «залатує дірку» при дефекті перетинок серця тридцятиоднорічній черкащанці Оксані Сабадаш
У Черкаському кардіоцентрі зробили унікальну операцію 31-річній пацієнтці

– Пацієнтка, яка до нас потрапила, мала отвір між камерами серця 14 мм у діаметрі. Це призводило до порушення роботи серця, легеневої гіпертензії, проблем із легенями, серцевої декомпенсації, супутніх порушень ритму й провідності. Тобто вся кардіологічна патологія з часом починає нанизуватися на цей дефект, – зазначає головна лікарка обласного кардіологічного центру, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я Світлана Журба. – На жаль, у районах не всі мають змогу зробити досконале УЗД на апараті експертного класу експертним фахівцем, тому, врешті, такі пацієнти опиняються в нас. Для цього потрібно взяти електронне направлення від сімейного лікаря, з яким звернутися в поліклінічне відділення і отримати в наших спеціаліств фахову консультацію й діагностику.

– Ще в інституті, під час занять фізкультурою в Оксани часто виникала сильна задишка, і серце часом поколювало, однак дівчина списувала це на нервове й фізичне навантаження. Жоден спеціаліст, а УЗД я проходила не раз, не вказав мені на дефект. Задуха, болі в серці, серцебиття, дали про себе знати з більшою силою після смерті мами в травні минулого року. Обстежилась у кардіоцентрі й почула, що потрібна операція, – ділиться Оксана Сабадаш.

Упевнитись у правильності рішення оперативного втручання кардіохірургам допомогло контрольне трансстравохідне ЕХО серця.

– У провідник і через маленький пункційний отвір у лівому стегні завели оклюдер. Маючи властивості пам’яті форми, оклюдер був розкритий в місці дефекту. Під дією температури тіла він приймає необхідну форму й повністю перекриває патологічний отвір у серці. Через три місяці оклюдер вкривається власним епітелієм і організм сприймає його як свою тканину, – розкрив деякі тонкощі операції кандидат медичних наук, завідувач операційного відділення кардіоцентру, головний кардіохірург управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Журба. – Вивчивши досвід колег з Інституту Амосова і отримавши їх підтримку, лікарі кардіоцентру провели унікальну операцію безпосередньо в Черкасах. Вся робота – просто ювелірна, адже серце під час операції не зупиняється. До речі, Оксана Сабадаш отримала оклюдер безкоштовно, за рахунок державної програми.

- Медицина, яка була кілька десятків років тому, вроджену ваду нашої пацієнтки просто пропустила й хвора не знала б причини поганого самопочуття. Якби в Україну не зайшла сучасна методика лікування подібних патологій, пацієнтці довелося б робити операцію на відкритому серці, – говорить завідуючий відділенням інтервенційної радіології Олександр Білоус. – Сучасна операція дозволяє провести оперативне втручання без наркозу, без розрізу, без штучного кровообігу, без післяопераційних ускладнень і без тривалого реабілітаційного періоду, який раніше тривав до місяця, а нині через дві години людина повертається до звичного способу життя.

– Ми живемо в часи "епідемії кардіологічних захворювань", але є певна категорія серцево-судинних захворювань, які повністю виліковні. Оснащення кардіоцентру дозволяє проводити найсучасніші хірургічні втручання. Операцію проводять в ангіографічній операційній, обладнаній надточною ангіографічною установкою, – розповідає Світлана Журба. – Наша молода пацієнтка буде жити, народжувати діток, не матиме фізичних обмежень, і проживе багато щасливих років, не маючи серцево-судинних ускладнень. Жінка прийшла до нас із вродженою вадою серця, а вийшла зі стін центру повністю здоровою.
09.03.2021 11:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter