На Черкащині першими зроблять щеплення проти COVID-19 майже 8 тисячам медиків

За інформацією Черкаської ОДА, в області готові вакцинувати майже 8 тисяч медиків. Вони належать до цільової групи. Натепер отримали щеплення 170 з них. Кожен з них дав згоду на проведення імунізації. Як проходить процес вакцинації розповіла в ефері телеканалу “ВІККА” заступниця начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Тетяна Бондар.

Черкащина отримала 16 200 доз вакцини Oxford/AstraZeneca 24 лютого. Вона розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca. Її схвалено ВООЗ. Вакцина використовується у Великій Британії, Європейському Союзі та Індії.

Загалом препарат схвалений у 50 країнах. Перед вакцинацією кожен має можливість ознайомитися із сертифікацією та інструкцією до застосування. Лікар Євген Горенко став першим українцем, який щепився проти коронавірусу.

– За попередніми підрахунками, маємо щепити 8 тисяч медиків у два заходи, адже вакцина – двохдозова, – каже посадовиця. – Зараз не фіксуємо масових відмов. Дані про кількість вакцинованих уточнюємо напередодні. У щеплених може виникати підвищення температури, слабкість, як і при будь-якій вакцинації. Щодо протипоказань, то основне – підвищена чутливість до діючої та допоміжної речовини. Ознайомитися зі складом препарату може кожен, інструкція у вільному доступі та сайті Державного експертного центру МОЗу.
26.02.2021 16:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter