Вакцинацію від COVID-19 у Черкаській обллікарні проводитиме мобільна бригада Звенигородського Центру

Вакцинацію від COVID-19 у Черкаській обллікарні проводитиме мобільна бригада Звенигородського Центру 24 лютого в Україні стартувала вакцинація населення від COVID-19. Черкащина – перша область, яка отримала вакцини й розпочала проводити щеплення медиків. Про результати перших щеплень та подальшу вакцинацію черкащан розповіли лікарка мобільної бригади Людмила Доценко та головна санітарна лікарка Черкаської області Людмила Кравченко.

Вакцинація проводитиметься відповідно дорожної карти, яку розробило МОЗ України. Першими вакцинуються медпрацівники, які працюють із хворими на COVID-19.

Вакцинацію проводитиме мобільна бригада Звенигородського Центру. Вони пройшли спеціальне навчання з імунізації від COVID-19 вакцинами від Pfizer/BioNTech та AstraZeneca.

«Перші 5 вакцинованих почуваються добре, температура нормальна, стан задовільний. Ми працюємо над тим, щоб черкащани мали власний імунітет від COVID-19. Сьогодні їх буде сто у нашій області. Я запрошую вас усіх провести щеплення. Адже це єдиний шанс залишатися здоровим», – каже лікарка мобільної бригади Людмила Доценко.

Головна санітарна лікарка Черкаської області Людмила Кравченко говорить, що вакцина, яку вчора завезли в Україну, схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Дозвіл на її використання надали у понад 50 країн світу, зокрема Великобританія, Європейський Союз та Індія.

22 лютого Міністерство охорони здоров’я в Україні зареєструвало вакцину Oxford/AstraZeneca для екстреного медичного застосування на території України.

AstraZeneca – це векторна вакцина, яку розробив Оксфордський університет та британсько-шведська компанія AstraZeneca. Для повної імунізації потрібні дві дози з інтервалом у 28 днів. Вакцина може зберігатися до шести місяців при температурі від +2 до +8 С.

Вакцина Oxford/AstraZenecа виробляється на потужностях Serum Institute в Індії та має локальну назву Covishield.

«Після вакцинації в організмі людини виробляється білок, який сприяє відповіді імунної системи на коронавірус. Для повної імунізації необхідно дві дози вакцини з інтервалом 28 днів», – говорить Людмила Кравченко.

Ця вакцина зберігається при температурі від +2 до 8 градусів до 6 місяців.

Всесвітня організація охорони здоров’я не зареєструвала жодного летального випадку як ускладнення після проведення щеплення від COVID-19.

Заразитися вакциною неможливо. Вона не містить живого збудника вірусу, який здатний заразити людину.
25.02.2021 12:15
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter