В Умані запроваджено програму матеріальної підтримки на лікування важкохворих дітей

Як інформують у міськраді Умані, протягом останніх років в Умані склалась порочна практика збору коштів на лікування важкохворих дітей. Не було ніякої міської програми підтримки та допомоги таким дітям.

Не всі батьки мали змогу знайти кошти на дороговартісні медичні препарати, лікування, курси реабілітації, оперативні втручання для порятунку своїх дітей.
Тому з року в рік батькам доводилось звертатись за допомогою. Лише таким чином можна було врятувати життя важкохворих дітей.

Після зміни місцевої влади батьки звернулись за допомогою у забезпеченні коштами для допомоги їх дітям до Уманського міського голови Ірини Плетньової.

Нещодавно за її ініціативи вперше в історії Уманської міської територіальної громади, до якої входить і село Полянецьке, було запроваджено програму надання матеріальної допомоги на лікування та придбання медичних препаратів важкохворим дітям.

14 січня на засідання Виконавчого комітету Уманської міської ради це рішення було підтримано членами виконавчого комітету.

Рішенням передбачено:
- збільшення розміру одноразової матеріальної допомоги з міського бюджету до 10 тис грн на лікування та придбання медичних препаратів, які не входять до Реєстру лікарських засобів. Їх вартість підлягає відшкодуванню для дітей до 18 років та осіб до 23 років, які навчаються на денній формі навчання у школах, ліцеях, коледжах, університетах та є хворими на такі захворювання:
- тяжкі перинатальні ураження нервової системи;
- тяжкі вроджені вади розвитку;
- рідкісні орфанні захворювання;
- онкологія;
- онкогематологічні захворювання;
- гідроцефалії;
- дитячий церебральний параліч;
- тяжкі психічні розлади;
- цукровий діабет I типу (інсулінозалежний);
- гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня;
- тяжкі травми;
- трансплантації органів;
- паліативна допомога (за наявності відповідного висновку лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я) .
Наголошуємо, що витрати будуть здійснюватись за рахунок коштів бюджету Уманської міської територіальної громади.
04.02.2021 10:10
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter