На першому етапі в Черкаській області планують вакцинувати від COVID-19 близько 10 тисяч людей

На першому етапі в Черкаській області планують вакцинувати від COVID-19 близько 10 тисяч людей До 27 січня мають бути підготовлені списки пацієнтів, які потрапляють у першу хвилю вакцинації. Як інформують у Черкаській ОДА, про це на нараді повідомила керівникам первинної медико-санітарної допомоги та представникам соціального захисту населення області заступниця голови ОДА Лариса Кошова.

В області очікують отримати вакцини в лютому.

– Насамперед вакцинуватимемо медичних працівників, а також людей похилого віку, людей з інвалідністю, які мешкають в будинках-інтернатах, і працівників, які обслуговують цих людей, – говорить Лариса Кошова.

На першому етапі в області за попередніми розрахунками планують вакцинувати близько 10 тисяч населення. Серед них 1400 медичних працівників стаціонарів, які безпосередньо надають допомогу хворим на Covid-19. Заступниця начальника управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Тетяна Бондар каже, що це допоможе знизити навантаження на виїзні бригади. У зв’язку з вакцинацією навантаження на мобільні бригади значно зросте, адже за один виїзд лікар та дві медичні сестри мають вакцинувати 100 людей.

Під час першого етапу на Черкащині отримають вакцину:

- медичні працівники, які безпосередньо надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірус;

- працівники мобільних бригад з вакцинації;

-працівники лабораторій, які проводять дослідження на коронавірусну хворобу;

- працівники “екстренки”, включаючи водіїв;

- люди, які перебувають спеціалізованих закладах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо);

працівникам спеціалізованих закладів.

До 27 січня потрібно заповнити списки людей, яких треба вакцинувати насамперед. Але вже зараз треба готувати списки й для другого етапу, каже Лариса Кошова. В другу хвилю вакцинації потраплять працівники первинної ланки та соціальні робітники.

– Перед нами стоїть питання проведення вакцинації від коронавірусної хвороби. Адже епідемія коронавірусної інфекції продовжується. Вакцинація покладена на первинну ланку. У нас має бути чіткий графік щеплень в області до того, поки прийде вакцина. Щоб ми орієнтувалися скільки разів виїжджати бригадам в медзаклади, скільки людей треба вакцинувати. При вчасно та правильно сформованих списках пацієнтів, яких треба щепити, ми вакцинуємо черкащан швидко і ефективно, – каже Лариса Кошова.

Також Лариса Кошова наголосила, що вакцинація є добровільною, але всі черкащани мають щепитися від COVID-19 для загального імунітету.
25.01.2021 12:30
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter