Головний онколог Черкаської області: У нас багато гарних гасел про дітей. Важливо наповнити їх змістом

Головний онколог Черкаської області: У нас багато гарних гасел про дітей. Важливо наповнити їх змістом Звернення до жителів області головного онколога Черкащини Віктора Парамонова поширює Черкаський прес-клуб.

Кілька років тому у Черкасах стався надзвичайний випадок: 9-річна дівчинка, що до останнього дня ходила до школи, виявилась хворою на рак у 4 стадії – потрапивши до обласного онкодиспансеру, дитина наступного ж дня впала в кому і, не приходячи до свідомості, померла за 2 тижні. Увесь цей час дитина жила серед людей. Хворобу, що розвивається тривалий час, ніхто не помічав. Дитина не скаржилася – вона просто не розуміла, що з нею відбувається. За цей час рак прогресував і поширювались метастази…
…Випадок, який спричинив тоді ефект вибуху гранати у тихому провінційному містечку (про це говорили, писали, департаменти міськвиконкому проводили службові розслідування), згадався у зв’язку із 15 лютого. Одразу після ажіотажно-романтичного дня закоханих настає дата, яку світ відзначає як Всесвітній день онкохворої дитини.
Повторювати патетичні гасла про все краще - дітям, про захист дитинства – у нас давно стало ледь не правилом хорошого тону - але чи вкладаємо ми до цих гуманних слів хоч якийсь усвідомлений зміст?.. На відміну від дорослої людини, дитина – безпомічна і безпорадна, вона не може оцінити свій стан і допомогти собі. Це – завдання дорослих, завдання людей, відповідальних за дитину, завдання суспільства, у якому дитина зростає. І, якщо дитина, що живе у суспільстві, серед людей, через байдужість потрапляє у біду – це ознака не зовсім здорового суспільства.
Критично важливим стало наповнити змістом пафосні слова про захист і охорону дитинства. Щоб батьки, які мусять постійно водити дітей на різні перевірки до лікарів, збирали не довідки зі штампами для дитсадків та шкіл, а реально переймалися здоров’ям дитини. Щоб вчителі, на очах яких також зростає дитина, бачили не лише прізвище у шкільному журналі.
Сьогодні на Черкащині до 20% дітей хворих на рак - кожен п’ятий – потрапляють до лікарів уже із занедбаними стадіями хвороби. Іноді – з пухлинами, вага яких складає половину від ваги дитини.
І цей день, Всесвітній день онкохворої дитини, потрібен не для онкологів, і не для вже хворих – він потрібен як привід все-таки привернути увагу до тих, кого ми традиційно називаємо для нас найдорожчим - і хто потенційно знаходиться під загрозою, яку ми можемо відвернути.
Головний онколог області Віктор Парамонов
15.02.2013 11:00
Якщо знайшли помилку - повідомте нам, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
13:34 15.02.2013 Shine:
Віктор Парамонов хоче, щоб діти жили в лікарні, як космонавти перед польотом?
Такі "статейки" формують мразматичне ставлення до медицини.
Науковці повинні висловлюватись фактами і підтвердженням фактів, дослідженнями, а не емоційними зверненнями. На то вони і лікарі, а не журналісти.
А ще, дуже часто діабет у дітей розпізнають тільки після коми, нерідко це практично перший прояв.
Що Віктор Парамонов конкретно пропонує? Розповів випадок типу бабки на базарі та давайте допомагати дітям!
"Щоб батьки, які мусять постійно водити дітей на різні перевірки до лікарів, збирали не довідки зі штампами для дитсадків та шкіл, а реально переймалися здоров’ям дитини"
ЯК ЧАСТО І ЩО КОНКРЕТНО РОБИТИ? Де ця інформація в зверненні?
- Які конкретно ОБСТЕЖЕННЯ Ви пропонуєте робити?
Прийшла дитина, скарг немає, що робити? Кров брати, КТ робити всього тіла, пункцію кісткового мозку. ЩО ви пропонуєте?
битва за врожай
дітей треба любити!
Бо я супермен, бачив запущені хвороби або гострий початок онкопатології